Seriál o masovom vrahovi patrí medzi najsledovanejšie: Je založený na skutočnosti, bude zločinec onedlho opäť na slobode?

Seriál The Serpent

Seriál The Serpent pobláznil celý svet (Zdroj: Netflix)

#Príbehy plné násilia a vrážd sú u väčšiny ľudí veľmi obľúbené. Zvýšenie adrenalínu, no zároveň pocit bezpečia je skvelou kombináciou, ako stráviť večer v pohodlí domova. Jedným z takýchto príbehov predstavuje aj seriál The Serpent, ktorý len prednedávnom vyšiel na Netflixe. Seriál sa na Slovensku okamžite dostal do rebríčku TOP 10 najsledovanejších.


Masaker v dedinke pri Martine: Otec rodiny brutálne zavraždil manželku aj tri malé deti


Hlavným hrdinom je masový vrah, ktorý bol prezývaný Had a je založený na skutočných udalostiach. Z činov, ktoré dokáže jeden človek spôsobiť, behá až mráz po chrbte. Či už si tento seriál videl alebo nie, rozhodne ťa upúta životný príbeh neslávne známeho Charlesa Sobhraja.

Motívom bola nenávisť

Kriminálnik, ktorého si v seriáli zahral herec Tahar Rahim, sa narodil vo Francúzsku. Zákon prekračoval spočiatku ako zlodej a podvodník. Preslávil sa však až tým najohavnejším činom – sériovými vraždami v Južnej Ázii počas 70. rokov minulého storočia.

Medzi rokmi 1967 až 1997 spáchal Charles minimálne 12 vrážd, avšak za žiadnu z nich nebol obžalovaný. Charakteristickou črtou sériových vrahov je sklon k sociopatizmu, avšak v tomto prípade to tak nebolo. Aj napriek tomu, že Charles mal vždy psychické problémy, motívom jeho vrážd bola pravdepodobne čistá nenávisť. Nijako sa totiž netajil tým, že k členom skupiny hippies neprechováva žiadne sympatie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa The Serpent (@theserpentbbc)

Vražedná láska

Sériový vrah mal výborný talent v manipulácii svojho okolia. Práve takýmto spôsobom si získaval na svoju stranu množstvo prívržencov. Krásnym príkladom je napríklad dvojica policajtov Yannick a Jacques, ktorým pomohol s vyriešením záhadne zmiznutých pasov. To, že ich predtým on sám ukradol, im už na nos nevešal.

Podobným spôsobom sa do jeho života priplietla aj Marie-Andrée Leclerc (v seriáli Jenna Coleman), ktorá sa s Charlesom stretla, keď ako turistka zavítala do Južnej Ázie. Okrem toho, že sa stala jeho partnerkou a pomáhala mu vraždiť nevinné obete, po jeho boku kráčala aj ako jeho životná láska.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa THE SERPENT (@theserpentonnetflixtv)

Príbeh krviprelievania

Jednou z prvých obetí chladnokrvného vraha bola Teresa Knowlton, ktorá je z knihy The Serpent známa aj ako Jennie Bollivar. Stalo sa tak v roku 1975, kedy ju našli utopenú v bazéne v Thajsku. Prvou príčinou smrti malo byť utopenie. Až neskôr sa zistilo, že Teresa bola predávkovaná a išlo o vraždu.

Drogy boli Charlesovi veľmi blízke. Okrem toho, že predstavovali hlavný zdroj jeho príjmov, boli jeho obľúbenou vražednou zbraňou, využíval ich aj na ďalšie získavanie prívržencov. Často ich totiž priotrávil a následne im zachránil život. Stalo sa tak aj v prípade dánskeho študenta Henka Bintanja a jeho snúbenice Cornelie Hemker. Po čase však hrozilo, že odhalia jeho desivé tajomstvo, a tak ich sa stali jeho ďalšími obeťami. Takto jeho vraždiace turné pokračovalo ďalej.

Útek z väzenia

V roku 1976 sa v Novom Dillí Charles prvýkrát dostal do vážnych problémov. Klasická finta s drogami sa mu totiž vymkla z rúk, pretože ju použil na skupinu študentov. Niektorým z nich však omamné látky zapôsobili skôr a zvyšok skupiny si uvedomil, čo sa stalo. Charlesa chytili a zavolali políciu.

Hoci sa do väzenia dostal počas svojho života viackrát, takmer vždy sa mu podarilo uniknúť, vďaka čomu dostal prezývku Had (angl. The Serpent). Aj v tomto prípade zohrali veľmi dôležitú úlohu drogy. Jedným z komických prípadov bol rok 1986. V tom čase bol vo väzení už desiaty rok a rozhodol sa usporiadať oslavnú párty, na ktorej všetkých zúčastnených uspal tabletkami a pohodlne odkráčal z väzenia. Prečo mu niečo podobné dovolili je stále otázne.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dr Vizyon (@drvizyon)

Doživotie, ktoré končí

Svetoznámy vrah sa do väzenia sa opäť dostal v roku 2003, kedy bol odsúdený na doživotie. V súčasnosti má 77 rokov a jeho duševné zdravie začína byť narušené. Práve to je hlavný dôvod, prečo údajne apeluje na svoje prepustenie. Je tak dosť pravdepodobné, že sa z väzenia znova dostane na slobodu.

Charlesov život bol pomerne jednoduchý a keď sa pozrieme na jeho väzenskú „kariéru“, musíme uznať, že mal v živote poriadnu dávku šťastia. To sa však nedá povedať o jeho priateľke Marie, ktorú v roku 1976 zatkli za údajnú vraždu dvanástich ľudí. Ako 38-ročná však dostala rakovinu vaječníkov, ktorej aj podľahla.

Zdroj: hashtag.sk, escape.com
Odporúčame