5 dôvodov prečo musíte vidieť jeden z najlepších seriálov súčasnosti: Príbeh narkobarónov z Kolumbie pripúta ku kreslu

Netflix

#Spolu s Game of Thrones a Stranger Things patrí Narcos k tým seriálom, ktoré vzbudili v posledných rokoch najväčší ohlas a emócie. Počas prvých septembrových dní vyšla jeho tretia séria a každý, kto ju v posledných dňoch na známej streamovacej službe sledoval vie, že ide o dychberúci zážitok.

Narcos vás jednoducho usadí do kresla a nechce pustiť. Ak ste sa k novej sezóne ešte nedostali, vybrali sme pre vás 5 dôvodov, prečo sa ju oplatí začať pozerať ešte dnes. A ak je pre vás Narcos úplnou novinkou, odporúčame začať pekne od začiatku.

1. Prežil svoju smrť

Samozrejme, už na konci druhej série, keď sa pomyselný príbeh uzavrel, bolo jasné, že Narcos bude pokračovať. Seriál takpovediac prežil svoju smrť, keďže narkobarón Pablo Escobar bol zabitý a misia sa skončila aj pre agenta Stevea Murphyho. Jeho kolega Javier Peña sa tak presúva z Medellínu do Cali, kde v Escobarovom tieni vyrástol najväčší drogový kartel sveta. Zmena prostredia, no niekoľko známych tvárí, je v prípade Narcos osviežujúca. Seriál si udržal svoju atmosféru, drámu i napätie, zároveň nevykráda sám seba.

https://www.youtube.com/watch?v=Ory6b2EJ3Bk

2. Je to realita

Jedným z veľkých plus celého projektu Narcos je to, že vychádza z reality. Tá môže byť z času na čas upravená tak, aby scenáristom uľahčila úlohu, no reálna predloha v prípade smutnej histórie juhoamerickej Kolumbie prelomu 80. a 90. rokov funguje perfektne. Mimochodom, dostaneme aj sériu číslo 4. Historiek z podsvetia v latinskej Amerike je totiž obrovské množstvo.

3. Autentické zábery

S realitou súvisí i využívanie autentických záberov. Zašumené scény z videokaziet, ktoré z času na čas ukážu reálnu tvár narkobarónov. Tých vždy stvárňujú šarmantní herci a tak táto vízia osciluje medzi efektami seriálového spracovania a skutočnosťou. Podčiarkuje to tiež to, že tvorcovia nechcú realitu príliš ohýbať.

https://www.instagram.com/p/BY_gp_4lcxQ/?taken-by=narcos

4. Úplatná politika

Tretia séria ešte umocní prepojenie najvyšších štátnych predstaviteľov na kartel. Politická hra, ktorá je rozohraná medzi ministrami, prezidentom, narkobarónmi, políciou, tajnou službou a ambasádou Spojených štátov, je smutným faktom a ukážkou toho, ako to vo svete s korupciou funguje.

5. Španielčina

So smrťou Pabla Escobara, ktorého fantasticky zahral Wagner Moura, zmizlo zo seriálu trocha šarmu. Ten si však medzi sebou podelili ďalší španielsko hovoriaci herci stvárňujúcich barónov a ich protivníkov. Narcos je dvojjazyčným seriálom, v ktorom je angličtina často len doplnkom. Zvyšok času si môžeme užívať španielčinu. A tiež parádnu zvučku spievanú Rodrigom Amarantem.

 

Odporúčame