The Notorius B.I.G. odohrá posmrtný koncert vo virtuálnej realite

the notorious b.i.g.

Kvíz o Biggie Smalls. ZDROJ: Billboard.com/Dan Rys

#Svetový rap poznal od doby svojho vzniku niekoľko silných mien, ktoré môžeme s čistým svedomím označiť ako jeho základné piliere. Bez dohadov medzi tieto mená patrí aj sám The Notorious B.I.G., ktorého si tí najvernejší fanúšikovia budú môcť užiť aj po viac než 25 rokoch opäť na koncertnom pódiu.

Pôjde však pochopiteľne o jeho digitálnu podobu, pričom hlavnú úlohu v tejto udalosti zohráva virtuálna realita. Všetko sa to uskutoční ešte tento rok, konkrétne 16. decembra.

The Notorious B.I.G. Sky's the Limit: A VR Experience – Official Teaser

The Notorious B.I.G. IS BACK. His music, his flow, his influence is unmatched. See him like you’ve never seen him before, in a re-creation of 90s Brooklyn (The Brook), in Meta Horizon Worlds. Watch him in a first-of-its-kind stacked VR concert experience. Coming to the world is Diddy, Latto, Nardo Wick, The Lox and so many more! Catch the show, Dec. 16, use your Meta Quest headset or watch it exclusively on Facebook. RSVP Now:https://www.oculus.com/experiences/event/499696378769123/

Posted by The Notorious B.I.G. on Tuesday, November 15, 2022

 

Nesmrteľný The Notorious B.I.G.

Podobné koncerty (avšak mimo virtuálnej reality) majú na konte aj také mená ako Michael Jackson alebo aj Tupac. Nadchádzajúci Biggieho koncert budú sprevádzať aj špeciálni hostia, s ktorých môžeme spomenúť napríklad Diddyho alebo Latta.

Celá udalosť dostala názov Sky´s the Limit, pričom ide o dobre známy názov nesmrteľného Biggieho hitu z jeho druhého albumu Life After Death.

ČÍTAJ TIEŽ: Článok o Biggieho dokumente na Netflixe

Čo čakať od tohto virtuálneho koncertu?

Tešiť sa môžeš na už spomínaných hostí, The Notorious B.I.G avatara, Biggieho životný príbeh a samozrejme kopu kvalitnej rapovej muziky naprieč diskografiou tejto rapovej legendy. Zaujímavosťou je, že aktuálne za posledný týždeň sa konal Metaverse music festival, kde svoje virtuálne koncerty odohralo viac ako 100 hudobníkov. Virtuálne koncerty ako také v podstate nie sú novinkou, avšak pri čoraz viac rozšíreným Metaverse budú podobné akcie čoraz pravidelnejšie.

Zdroj: https://www.nme.com/
Odporúčame