TEST Ako obstála populárna rýchla pochúťka? Ochutnali sme rybie prsty za teba

Hodnotili sme 5 rôznych druhov značiek, ktorá má najlepšie rybie prsty? (Zdroj: hashtag.sk)

#Nie vždy sa nájde dostatok času na to, aby si si pripravil dokonalý obed či večeru. V takom prípade často siahame po mrazených výrobkoch. Keďže sú predpripravené, stačí ich následne iba ohriať, dopiecť či dovariť a v priebehu pár minút máš na stole pomerne chutný pokrm. My sme sa tentoraz zamerali na rybie prsty. Ako to dopadlo?

Ako sme testovali

Vybrali sme si päť rôznych značiek, ktoré sú bežne dostupné v reťazcoch aj menších potravinách. Bezprostredne po kúpe sme začali s testom. Fotografie vznikli pred upečením s výnimkou poslednej, kde vidíme z každej značky jeden kúsok. Uložené sú zľava v testovanom poradí.

Rybie prsty sme piekli v rúre, na plechu vystlanom papierom na pečenie a bez oleja. Pri výrobkoch sme sa následne zameriavali na zloženie – pomer rýb v danom produkte, chuť a farbu po upečení, ale aj samotný obal. Neoddeliteľnou zložkou bolo tiež porovnanie ceny a kvality. Ako to dopadlo?

Rybie prsty Nowaco

  • Množstvo: 450 g
  • Cena: 4,79 eur

Prvým testovaným produktom sú rybie prsty od dánskej značky Nowaco. Za cenu necelých päť eur sme v obale našli 18 kusov rybacích prstov.

Obal je štandardný, papierový. Sú na ňom vyobrazené rybie prsty a obsahuje informáciu o množstve produktu. Nás však zaujíma aj zloženie. Zisťujeme, že je z aljašskej tresky, pričom mäso je v zastúpení 58 %. Priznáme sa, že táto informácia nás zaskočila, očakávali sme totiž väčší mäsový podiel. Už aj vzhľadom na to, že ide o produkt, ktorý často jedia deti.

Po vytiahnutí z obalu sa strúhanka trošku drobila. Samotné rybie prsty boli pomerne dlhé a zdali sa byť na prvý pohľad aj naplnené. Po upečení boli kúsky zlatisté. Obal vyzeral jemne a hladko, avšak oddeľoval sa od mäsovej časti.

Vôňa bola štandardná, samotná chuť dobrá, hoci by sme prijali, aby bola rybacia časť  výraznejšia. Viac ako mäso v ústach cítime strúhankový obal. Aj napriek tomu, že podľa obalu ide o prémiový výrobok, my ho hodnotíme priemerne.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Tento KVÍZ je poriadny zaberák: Ak zvládneš všetky otázky, si macher!

Naše hodnotenie

Zloženie: ⚫⚫⚫⚪⚪
Chuť: ⚫⚫⚫⚫⚪
Farba a vôňa: ⚫⚫⚫⚪⚪
Obal: ⚫⚫⚫⚪⚪
Cena vs kvalita: ⚫⚫⚫⚪⚪

(Zdroj: Hashtag.sk)

Rybie prsty Billa

  • Množstvo: 450 g
  • Cena: 3,49 eur

Druhým testovaný produktom boli rybie prsty od značky Billa. V porovnaní s predchádzajúcim produktom si môžeme všimnúť, že ide o rovnakú váhu, avšak produkt je výrazne lacnejší.

Papierový bal je jasnej žltej farby, nepozorujeme však nič, čo by sa výraznejšie odlišovalo. Zároveň nenachádzame nič, čo by nám nejako vadilo. Aljašská treska je v zastúpení 65 %. Rybie prsty sú však oveľa bledšie ako v prípade predchádzajúceho produktu. Na prvý dojem nepôsobia príťažlivo.

Po upečení a zahryznutí však vidíme značný rozdiel. Sfarbili sa do zlatista, samotný rybí prst je dobre naplnený. Pravdepodobne to bude aj tým, že v obale je 15 kúskov. Upozorňujeme na to najmä preto, že ide síce o rovnakú gramáž ako v predchádzajúcom prípade, ale je tu menší počet kúskov rybích prstov, čo logicky znamená, že budú hutnejšie.

Strúhankový obal dobre drží. Povedali by sme však, že chuť je takmer totožná so značkou Nowaco. To, čím sa však líši, je rozhodne cena, ktorá hrá v prospech značky Billa.

Naše hodnotenie

Zloženie: ⚫⚫⚫⚫⚪
Chuť: ⚫⚫⚫⚫⚪
Farba a vôňa: ⚫⚫⚫⚪⚪
Obal: ⚫⚫⚫⚪⚪
Cena vs kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚪

(Zdroj: Hashtag.sk)

Rybie prsty Radoma

  • Množstvo: 250 g
  • Cena: 3,99 eur

Tretím testovaným produktom sú rybie prsty od značky Radoma. Opäť si ako prvý rozdiel môžeme všimnúť množstvo produktu a cenu. Ide zatiaľ o najmenšie balenie, ktoré je však cenovo drahšie ako druhý testovaný produkt. V obale sa má nachádzať iba 10 kúskov, čo pri prepočte na jeden rybí prst vychádza najdrahšie.

Obal je štandardný, neurazí ani nenadchne. Respektíve, až do momentu, ako sa pozrieme na zloženie produktu. Tu je uvedené mleté rybie mäso iba v pomere 40 %. Škoda, že nie je uvedené, o aký druh ryby ide. Nepôsobí to dôveryhodne. Tiež je tam zvýrazňovač chuti E621, čo považujeme za mínus.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
TEST Milovníčky Emily in Paris! Vyskúšali sme super lacnú kozmetiku inšpirovanú seriálom: Toto nám vyrazilo dych

Po vybratí z papiera sa strúhanka na rybích kúskoch asi najvýraznejšie drobila. Po upečení v rúre môžeme skonštatovať nasledovné: Obal je pekne upečený a má zlatistú farbu. Po zahryznutí je rybka chrumkavá, na druhej strane však cítime zvláštnu pachuť. Prirovnali by sme to k horkastejšiemu koreniu. Táto chuť prebíja mäsovú zložku. Z produktu sme teda v závere dosť sklamaní.

Naše hodnotenie

Zloženie: ⚫⚫⚪⚪⚪
Chuť: ⚫⚫⚪⚪⚪
Farba a vôňa: ⚫⚫⚫⚪⚪
Obal: ⚫⚫⚫⚪⚪
Cena vs kvalita: ⚫⚪⚪⚪⚪

(Zdroj: Hashtag.sk)

Rybie prsty Iglo

  • Množstvo: 280 g
  • Cena: 3,89 eur

Predposledným produktom sú rybie prsty od značky Iglo. Produkt má 280 gramov, čo je viac ako balenie od značky Radoma. Zatiaľ ide o najlacnejší testovaný produkt, ktorý sme kúpili v cene necelých štyroch eur.

Zaujímavosťou je, že ak sa chceme pozrieť na tento produkt na internete, nájdeme rôzne variácie obalu. My v rámci nášho testu pri obale nemáme žiadnu špeciálnu poznámku. Ide o klasické balenie. Vďaka nemu však zisťujeme, že v zložení je treska pestrá, ktorá je v 58 % zastúpení.

Po vybratí rybích prstov zo škatule môžeme zhodnotiť, že majú pomerne bledú farbu. Obal sa kde-tu oddeľuje, ale udialo sa tak aj pri predošlých produktoch. Vzhľadom sa najviac podobajú na produkt Billa.

Po upečení sme si všimli, že sa strúhankový obal až príliš nafúkol a úplne sa oddelil od mäsovej časti. Vznikla tak akási prázdna bublina. Samotná strúhanka chutí dobre, avšak mäsová časť nám viac pripomína kurací rezeň ako rybu. Povedali by sme, že ide o priemerný produkt. Ak sa však zameriame na cenu, tak Iglo rozhodne nevíťazí.

Naše hodnotenie

Zloženie: ⚫⚫⚫⚪⚪
Chuť: ⚫⚫⚫⚪⚪
Farba a vôňa: ⚫⚫⚫⚪⚪
Obal: ⚫⚫⚫⚪⚪
Cena vs kvalita: ⚫⚫⚪⚪⚪

(Zdroj: Hashtag.sk)

Rybie prsty Vici

  • Množstvo: 250 g
  • Cena: 1,75 eur

Pred sebou máme posledný produkt. Ide o rybie prsty od značky Vici. Prekvapili nás svojou veľmi nízkou cenou. Za balenie, ktoré váži 250 gramov, sme zaplatili menej ako dve eurá. Ide o najlacnejší testovaný produkt spomedzi všetkých značiek. Bude stáť za to?

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Objavil si na karosérii auta mŕtve mušky? Je to väčší problém, než si myslíš

Aj v tomto prípade môžeme povedať, že obal je priemerný. Ide o papierový resp. kartónový materiál s vyobrazením produktu. Vici rybie prsty ukrývajú vo svojom zložení morské ryby v pomere 40 %. Vici sa tak dostali na úroveň značky Radoma, ktorá mala rovnaký podiel mäsovej, respektíve rybej zložky.

Produkt sa odlišuje tvarom aj vizuálom. Na povrchu má vrúbkovanú štruktúru, ako to môžeš vidieť aj na fotografii. Po upečení rybích prstov musíme zhodnotiť, že tento produkt má rozhodne najodlišnejšiu chuť. Nie je to však pozitívum, práve naopak. V chuti cítiť pomerne silné zastúpenie korenín a zeleniny. Až neskôr sa dostaví rybací podtón, nie je však úplne príjemný.

Strúhankový obal je hrubší, zlatistý. Zaujalo nás však, že na rozdiel od ostatných produktov je toto mäso vo vnútri tmavé.

Naše hodnotenie

Zloženie: ⚫⚫⚪⚪⚪
Chuť: ⚫⚪⚪⚪⚪
Farba a vôňa: ⚫⚫⚫⚪⚪
Obal: ⚫⚫⚫⚪⚪
Cena vs kvalita: ⚫⚫⚪⚪⚪

(Zdroj: Hashtag.sk)

Výsledok testu

Po otestovaní všetkých vzoriek sme zostali prekvapení. Nemali sme síce žiadneho favorita, ale v závere môžeme zhodnotiť, že cena môže byť výrazným signálom pri kvalite.

V rámci chuti si bola väčšina produktov podobná a nejaké veľké odlišnosti sme až s výnimkou posledného produktu nespozorovali. Ak sa chceš najesť v rámci obmedzeného rozpočtu, asi by sme zvládli aj Vici.

Ak však túžiš pochutiť si, najrozumnejšou voľbou sú rybie prsty od značky Billa. Majú najväčšie zastúpenie mäsovej zložky a ani chuť neurazila. Presvedčili tiež rozumným pomerom ceny a kvality. 

rybie prsty test
Testované produkty zľava: Nowaco, Billa, Radoma, Iglo a Vici (Zdroj: hashtag.sk)

Ktorá značka rybích prstov najviac oslovila teba?

*Názory prezentované v uvedenom teste sú výlučne subjektívnym hodnotením redakcie a nepodliehajú komerčnej spolupráci. Hoci sa snažíme v každom teste obsiahnuť čo najviac produktov, článok nemusí obsahovať všetky výrobky dostupné na trhu v čase realizácie testu. Ako čitateľ môžeš rovnako vyjadriť svoj názor na produkty v záverečnej ankete, podeľ sa teda s ostatnými o svoje skúsenosti.

Sleduj nás aj na sociálnych sieťach

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame