TeamTrees chce vysadiť 20 miliónov stromov: Ak chceš prispieť, stačí ti pár eur

Foto: unsplash.com

#História TeamTrees začala písať v máji 2019, keď youtubera Mr.Beast vyzvali, aby ako oslavu dosiahnutia 20 miliónovej hranice sledovateľov vysadil 20 miliónov stromov. A keďže nie všetci youtuberi sú takí povrchní, ako sa zdá, mnohí tento nápad kvitovali.

Po rozhovoroch s odborníkmi sa organizátori zbierky spojili s Arbor Day Foundation. Organizácia s bohatou históriou v pomoci novým stromčekom bola pre iniciátorov najlepším riešením.

Systém, ktorý vymysleli, je jednoduchý. Vysadenie jedného stromčeka stojí jeden dolár. Na stránke si môžete vybrať, akou sumou prispejete a do konca môžete pripojiť odkaz alebo si vybrať, či budete anonymný darca. Stromy sa budú vysádzať po celom svete, nie len na americkom kontinente a to od januára 2020.

TeamTrees tiež sľubujú, že po žiadosti o zasielanie aktualizácií vám ich bez problémov pošlú. Túto myšlienku podporili aj zahraniční youtuberi nemalými sumami peňazí. Spomeňme napríklad Jeffreeho Star, ktorý daroval 50-tisíc dolárov alebo youtuberku Simplynailogical, ktorá venovala 12-tisíc dolárov. Aktuálne je „vysadených“ 6 miliónov stromčekov a ich počet stále rastie.

Prispeješ aj ty?

https://www.instagram.com/p/B4EqRgTAomj/

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame