Ulov si svojho dinosaura: Úrady prišli s týmto bizarom, takto naň môžeš získať povolenie!

Vzhľadom na množstvo vydaných povolení nebol doposiaľ zaznamenaný jediný prípad smrti (Zdroj: Freepik/wangstdo)

#Túžil si sa v detstve stať lovcom pravekých jašterov? Ak si realista, tak z teba toto nadšenie opadlo hneď, keď si zistil, že dinosaury vyhynuli pred tisíckami rokov. Podľa istého múzea to ale nie je problém. Svojim priaznivcom ponúkajú legálne povolenie na odchyt dinosaurov, aby záujemcovia nemuseli pytliačiť. A áno, má to jeden háčik!

Legálne povolenie

Pre odchyt či lov akýchkoľvek zvierat by si mal mať v rukách platné povolenie. Inak to, samozrejme, nesmie byť ani v prípade pravekých jašterov. Tak ako všetko, aj toto má svoje pravidlá. Ak tvoje srdce túži po tomto exkluzívnom zážitku, existuje miesto, kde vybavíš všetky potrebné dokumenty takmer okamžite.

Na spôsob rybárskeho preukazu

Rybársky preukaz alebo povolenie na odchyt divých zvierat je v našich končinách bežnou praxou. Určite ťa neprekvapí, že ani odchyt dinosaurov nebude vecou slobodného rozhodnutia. Bez oficialít a potrebných náležitostí to, skrátka, nepôjde. Získať ho môžeš jednoducho, len sa musíš vydať na výlet do Ameriky.

Americká bizarnosť

Je ti asi jasné, že žiaden lov dinosaurov sa nekoná. Aj napriek tomu je mesto Vernal v Utahu jediným, ktoré vystavuje „povolenie k legálnemu lovu dinosaurov“. Príde ti to ako bizarnosť? Aj je!

Múzeum uvádza, že od roku 1951 miestny úrad vydáva ročne okolo 60-tisíc takýchto dokladov. Povolenia idú ako teplé rožky, aj napriek tomu, že sú úplnou zbytočnosťou. Je až zarážajúce, že sa nájdu desiatky tisíc ľudí ročne, ktorí majú záujem o niečo také aj napriek tomu, že v širokom okolí dinosaura nikdy nevideli. Ako by aj mohli, však…

Cool úrady

To však nikomu nevadí. Dokonca aj úrady hrajú túto dokonalú hru spolu so záujemcami – stanovili pravidlá, koľko dinosaurov môže človek uloviť na jedno povolenie. Zostavili dokonca zoznam, ktorý uvádza, že ide o jedného Tyrannosaura Rexa či Diplodoca, dvoch samcov Stegosaura a štyroch Pterodaktylov.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Cítiš sa, akoby si ani ty nepatril do tejto doby? Objavili nový druh tvora, ktorý by si mohol povedať tiež to isté!

Plazy sú ale v bezpečí. Vzhľadom na množstvo vydaných povolení nebol doposiaľ zaznamenaný jediný prípad smrti. Aj napriek tomu je šanca nájsť nejaké pozostatky, keďže v okolí mesta sa už v minulom storočí našli dinosaurie fosílie.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame