5 svetových miest, ktoré nájdeme aj na Slovensku: Kde sa nachádzajú legendárne turecké kúpele či socha Krista ako z Rio de Janeiro?

Na Slovensku sa nachádza malebná oblasť podobná tej v Toskánsku (Zdroj: pixabay.com)

Aj tebe už lezie na mozog, že sa nedá nikam vycestovať? Ver, že nie si sám. Na druhej strane máme práve teraz skvelú príležitosť spoznať Slovensko tak, ako nikdy predtým. Ak si niekto myslí, že naša krajina je iba o dreveniciach a horách, veľmi sa mýli. Nižšie ti ukážeme niekoľko miest, ktoré sa podobajú na tým svetovým!

Turecké Pamukkale vs. Santovka

Pamukkale sú jedna z najväčších turistických atrakcií v Turecku. Navštívil ich už asi každý, kto v krajine polmesiaca dovolenkoval. Svoju dvojičku majú aj na Slovensku, konkrétne v obci Vyšné Ružbachy alebo v Santovke pri Leviciach.

Práve v Santovke sa nachádzajú tieto prírodné kúpele, kde vyviera geotermálna voda. Pre liečebné účely sa začali využívať až v 19. storočí. Okrem travertínových bazénov tu nájdeš aj masážne travertínové vodopády.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa 𝓝𝓲𝓬𝓸𝓵𝓮 (@nicoleniki7777)

Tokaj vs. Toskánsko

Romantické Toskánsko nájdeme aj u nás, treba ho hľadať v regióne Tokaj. Tušíš dobre, že to má súvislosť s vínom. Tokaj je preslávenou vinárskou oblasťou. Nachádza sa v povodí rieky Bodrog a ohraničený je Zemplínskymi vrchmi. Pravdou ale tiež je, že väčšia časť Tokaja je v Maďarsku.

Zaujímavosťou je, že ide čo sa týka výmery o najmenšiu vinohradnícku oblasť na Slovensku. Ani to však neberie na kráse tohto regiónu. Len si predstav tie nádherné prechádzky vo vinohradoch, dobré jedlo a víno či malebné dedinky v okolí. Toto miesto odporúča aj pre všetkých milovníkov cyklistiky.

Credit: Michaela Maciková
Gary Yeowell

Uverejnil používateľ aviontravel.sk Pondelok 30. marca 2020 

Rio de Janeiro vs. Klin

Keď v roku 1931 v Brazílii nad mestom Rio de Janeiro postavili sochu Ježia Krista, iba málokto tušil, že sa z nej stane jedna z najväčších atrakcií na svete vôbec. Pýšiť sa môže naozaj obdivuhodnými mierami. Socha je umiestnená na 700 metrov vysokom pahorku Corcovado, vďaka tomu ju môžeme vidieť naozaj zďaleka. Jej samotná výška je 30 metrov a podstavec pod ňou meria 8 metrov. Niečo podobné aj keď v skromnejších rozmeroch máme aj na Slovensku, konkrétne v malej obci Klin. Socha je vysoká 9,5 metra a ponúka nádherný výhľad na celú oravskú prírodu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Paulína Závodská (@paulinia.addams)

Amazónia vs. Vihorlat

V Brazílii ešte chvíľu zostaneme. Amazónsky prales patrí medzi unikátnosti a nečudo, že sa nielen dobrovoľníci ale aj rôzne organizácie snažia stoj čo stoj ho uchrániť. Vidieť ho na vlastné oči sa podarí asi naozaj iba málokomu. Našou náhradou tohto pralesu je Chránená krajinná oblasť Vihorlat.

Nachádza sa na východnom Slovensku a získa si vás už na prvý pohľad aj vďaka bukovým pralesom. Jazero zvané Morské oko dodáva tejto lokalite ešte viac na atraktívnosti. Mimochodom, táto oblasť je na na zozname Svetového prírodného dedičstva UNESCO. Je skvelé, že aj my máme náš „slovenský prales“, no nie?

Credit: Ildo Frazao

Uverejnil používateľ aviontravel.sk Pondelok 30. marca 2020

Hobbiton vs. Liptovská Teplička

Každý, kto videl Pána prsteňov alebo Hobbita, si rozhodne dobre spomína na malebné malé domčeky. Hobbiton bol vytvorený len za účelom nakrúcania Pána prsteňov a dnes patrí medzi najvyhľadávanejšie miesta na Novom Zélande.

V obci Liptovská Teplička sa nachádza niečo podobné. Pôvodne slúžili tieto stavby ako zemiakové pivničky, dnes sa tam ale vydávajú turisti z celého Slovenka. Vedz, že ide o naozajstný parádny kúsok. Najstaršia pivnica má takmer 400 rokov!

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dvořák Štěpán (@dvorak.stepan.ultra)


Na ktoré z týchto miest sa vyberieš? Nezabudni sa pochváliť tvojou fotografiou na Instagrame! Pridaj si pod ňu tag #cestujemshashtagom

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame