Svetová kvalita rapu. Kontrafakt dokazuje, prečo je legendou

Svetová kvalita rapu. Kontrafakt dokazuje, prečo je legendou. To môžeme konštatovať po zverejnení tracku „Reklama na rap“, ktorý bude mať miesto na pripravovanom albume KF s názvom KF ako ROLLS. Poďme sa spoločne pozrieť na to, prečo Ego, Rytmus a Anys patria medzi legendy slovenskej rapovej scény. 

Svetová kvalita rapu

„Mám vás rád chlapci. Hlboká poklona všetkým, ktorí s nami rastú 2 dekády a prežívajú s nami naše pocity v hudbe. Je nám velkou cťou vás baviť. „Reklama na rap” je nepatrný začiatoček albumu KF AKO ROLLS,“ napísal na svojom profile na sociálnej sieti Rytmus. Kontrafakt novým songom jasne dokázal, prečo je skutočnou legendou.

KF sú v slovenskom rape dve dekády, pričom patria medzi tých, ktorí stavali základy súčasnej rapovej scény. To im nikto nikdy nevezme. Rovnako ani fakt, že čo sa predajov týka, sú stále číslom jeden a pravdepodobne ich nikto ešte dlho nepredbehne. Kontrafakt je stálica, Kontrafakt je klasika. Pred prvým songom z nového albumu boli veľké očakávania. Môžeme ale konštatovať, že boli naplnené.

⇒ Nový album aj so všetkým merchom si predobjednáš na TOMTO ODKAZE

Ako píšeme v titulku, toto je svetová kvalita rapu. Ego, Rytmus aj Anys, prípadne produkčne Nuri (tento chalan si zaslúži shout out), dokázali, že vedia, ako robiť rap. „Reklama na rap“ má po necelom týždni na YouTube viac ako pol milióna views a je jednotkou slovenských rankingov. Album KF ako Rolls bude patriť k tomu najsledovanejšiemu a najdiskutovanejšiemu, čo slovenský rap tento rok prinesie. To je fakt, ktorý sa nedá spochybniť.

Videoklip bez slabých miest

Keď sa na videoklip k novému songu pozrieme detailne, zistíme, že nemá slabé miesta. Odporúčame, aby ste si video pozreli opakovane. Zamerajte sa najmä na detaily, ako kamera, strih záberov, načasovanie jednotlivých prvkov. Uvedomíte si, že produkcia je skutočne svetová. Rovnako tak myšlienka, ktorá stojí za klipom a v neposlednom rade dianie, ktoré tam môžeme sledovať.

Rapová nálož od Kontrafaktu! Je toto najlepší slovenský videoklip? (Novinka)

Súkromné lietadlo, drahé autá, z ktorých dostanete pocit, že sledujete najnovší diel Rýchlo a zbesilo, krásne panorámy. Chalani z Kontrafaktu kvôli tomuto videoklipu vycestovali do Spojených arabských emirátov, čím posunuli úroveň ešte na úplne nový level. Púšť, veľkomesto, lietadlá, autá, … takto sa robí kvalita. Pričom, treba si uvedomiť aj fakt, že ku Kontrafaktu, ktorý je dlhodobo na vrchole, sa presne takýto typ obsahu hodí. Keby podobné video postne niekto z mladšej generácie rapperov, vyzeralo by to prinajmenšom zvláštne.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Track „TAXI” v sebe skrýva emóciu, ktorá sa nedá popísať

⇒ Nový album aj so všetkým merchom si predobjednáš na TOMTO ODKAZE

Pýta sa napísať, že je to v istom ohľade americký druh rapového videoklipu. Keď si pozriete interpretov ako napríklad DaBaby či Jack Harlow, toto je niečo, za čo by sa nehanbili ani oni. Investícia do tohto videu bola istotne enormná, ale keď chcete byť najlepší, musíte mať úroveň, ku ktorej sa ostatní nemajú čo i len priblížiť.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @rytmusking

A nemenej dôležitá je kvalita rapu ako takého. Skvelý beat, výborný zvuk a rapový náklad. Dlho sa diskutovali, v akých polohách budeme Rytmusa s Egom na novom albume počuť, ale môžeme konštatovať, že prvá ochutnávka nás skutočne potešila. Ak to bude týmto smerom pokračovať, tak rozhodne bude o čom hovoriť a písať. Kontrafakt totiž, tak ako naznačil v skladbe „Mesiac“ na albume Real Newz, opustil svet a je mimo našu planétu. Tento song to potvrdzuje.

Photo credits: Kontrafakt, Rytmus, profil na IG

Odporúčame