Suvereno vydáva po rokoch ticha nový album

Áno, sú to už skoro tri roky odvtedy, čo sa slovenský raper Suverono mohol popýšiť novou skladbou. Po albume s názvom HRA sa na dlhé obdobie odmlčal a teraz je späť. Nielen s novou skladbou, ale aj s novým albumom. 

Nový Suverenov album s názvom Prometheus je vlastne dvojalbum. Môžeme sa teda tešiť na dvojnásobnú porciu songov, na ktoré raperovi fanúšikovia dlho čakali. Aké budú? Bude to starý známy Suvereno, akého si pamätáme z minulých rokov alebo príde s niečim novým a šokujúcim?

O albume zatiaľ veľa nevieme. Názvom albumu Prometheus, chce raper symbolicky odkázať to, že podobne ako bájny grécky hrdina, aj on nesie svetlo do tmy. Bude tým svetlom nový dvojalbum? Myslí tou tmou to, v akej situácii sa momentálne slovenská rapová scéna nachádza?

Z albumu zverejnil Suvereno nedávno  len malú ochutnávku. Kontroverzný song s názvom Defka Babylonská už na sociálnych sieťach zaujal množstvo hiphopových fanúšikov. Suvereno v ňom bez servítky kritizuje spoločnosť, ktorá je podľa raperovho textu skazená a pomýlená.

„Tento chorý systém je tá najväčšia sekta mnoho ľudí ani netuší, že sú súčasťou jej sveta je plíživá a nenápadná, tá babylónska děfka jak sa píše v Apokalypse Zjavení Jána svätca Žijeme vo svete, kde najviac peňazí ide na zbrane vo svete, kde hovná s mašlou sú glorifikované kde sloboda je otroctvo a lož pravda kde vyhadzujeme jedlo a neni nám vôbec hanba žijeme vo svete, kde veda neuznáva dušu ani ducha a výsledkom je spoločnosť, ktorá je slepá a hluchá špatné kópie – klony, námesační zombies pod kliatbou: pracuj – nakupuj – konzumuj a zomri! 

Žijeme v pomýlenom svete, popletených ludí chytených do siete, ktorých vlečie autopilot a pudy niektorí majú až tak prehnitý mozog, pane bože že si nechávajú vpichnúť čip do svojej kože žijeme vo svete, kde sa každý človek rodí do otroctva ktoré mylne označuje ako možnosti voľnosti tá manipulácia – hypnóza je skutočne tak mocná že si uveril ilúzii nedostatku na planéte hojnosti.“  

To, či budú aj ostatné songy poriadny nárez ako tento, sa dozvieme už čoskoro. Hádam už onedlho zverejní Suvereno ďalšie skladby, podľa ktorých budeme môcť zhodnotiť, do akej miery sa Suverenov návrat na hudobnú scénu podaril a či si svojich fanúšikov získa späť.

Odpovede na všetky tieto otázky, ktoré sa po prvej skladbe z albumu Prometheus vynárajú,  dostaneme hádam už čoskoro. Zatiaľ vieme aspoň to, že po boku rapera Suverena sa na albume objaví hneď niekoľko známych osobností. Vraj tam bude bývalý superstarista Samo Tomeček, Dominika Mirgová, mladý raper Puerto či stálica našej hudobnej scény Majk Spirit! Je teda jasné, že sa máme na čo tešiť.

 

Odporúčame