Sú Ego a Momo dvaja najlepší textári v našom rape? Skladba Fajn dostáva videoklip

Foto kredit: Lukáš Matoušek

O albumoch Egotron a Extras sme toho popísali viac než dosť. Jedna z vecí, ktorá nás úprimne teší je fakt, že sa pomaly začínajú opätovne spájať raperi, ktorým to na spoločných skladbách sedelo. Konečne sme tento rok dočkali aj spojenia Ega s Momom, ktoré si fanúšikovia spájajú predovšetkým so skladbou Pýcha.

Na skladbu Fajn teda máme aj videoklip. Track mal byť pôvodne súčasťou Momovho albumu Extras, avšak nakoniec skončil na Egotrone. Videoklip „FAJN“ nesie hlavnú myšlienku o tom, aby sa človek nevzdával a nenechal sa odradiť, keď ti niekto hádže polená pod nohy. Ako ústrednú dejovú linku si režisér Goldy vybral sen mladého dievčaťa, stať sa profesionálnou tenistkou, ktorej vzorom je naša tenisová jednotka Dominika Cibulková.

„Je to taký motivačný track z mojej strany, nech sa ľudia dokopú k svojim cieľom lebo vzdať sa je jednoduché, ale byť vytrvalý v tom svojom je niekedy náročnejšie ako sa zdá, preto je aj taký hudobne zvučnejší, aby to ľudí chytilo a popremýšľali zároveň aj nad textom“, vysvetľuje MOMO.  Keďže prvotne mala byť skladba na albume „EXTRAS“, no keď sa dotočila vychádzal „EGOTRON“, chlapci si po dohode vypomohli tak, že Ego prispel Momovi na album slohou po boku Sameya vo veci „Nádej“ a Momo mu na album dal skladbu „Fajn“. „Názov po vypočutí síce inklinuje skôr ku opakujúcemu sa refrénu…hudba hrá, no keď táto skladba začínala vznikať, tak vznikala pod názvom „Fajn“.  Niektoré veci vidí umelec, interpret, človek až z odstupom času. Každopádne verím, že si ľudia v tracku nájdu to, čo potrebujú a prípadne ich to nakopne v tom, v čom sa cítia výnimočne . Mám pocit, že už my s Kontrafaktom sme mali privilégium ísť si za svojim snom, a táto generácia mladých robí niečo podobné, ale po svojom. Každému želám najmä nech to dotiahnu ešte ďalej ako my“, opisuje emócie zo skladby Ego.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
THROWBACK Keď si to v ringu rozdal Majk Spirit so Separom: Takáto bola druhá FNC

 

Odporúčame