Stredoškoláci z Trnavy predstavili vlastný dopravný prostriedok: Zabojujú ním na prestížnej súťaži vo Francúzsku

Stredoškoláci z Trnavy predstavili vlastný dopravný prostriedok

Stredoškoláci z Trnavy predstavili vlastný dopravný prostriedok (Zdroj: TASR)

#Študetni trnavskej Strednej premyslenej školy dopravnej skonštruovali vozidlo, ktorým chcú zabojovať na prestížnej súťaži. Nejde pri tom o prvý pokus presláviť sa aj za hranicami. V minulosti sa im podarilo postaviť vozidlo, ktoré na jednu kilowatthodinu prešlo až 176 kilometrov.

Tento rok, po dvojročnej pauze ovplyvnenej koronavírusom, sa na súťaži v Nogare predstavia opäť. Ich vozidlo je ešte ľahšie a študenti si trúfajú prekonať vo vzdialenosti nielen samých seba, ale aj magickú hranicu 200 kilometrov.


Prekvapivé výsledky nového výskumu: Prvotriedne značky áut strácajú svoju hodnotu najrýchlejšie!


Prestíž vo Francúzsku

Preteky Shell Eco-marathon sú prestížnou celosvetovou súťažou, ktorá má jasný cieľ – prísť s novými technológiami do automobilového priemyslu. Gro tejto súťaže spočíva v skonštruovaní takého vozidla, ktoré buď prejde čo najviac kilometrov na jeden liter paliva alebo prejde čo najviac kilometrov na jednu kilowatthodinu elektrickej energie.

Študenti z Trnavy sa rozhodli pre druhú alternatívu a preto aj tento rok odišli do Nogary s elektromobilom. My im, samozrejme, držíme palce a dúfame v čo najlepší výsledok.


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk, mytrnava.sk, SITA
Odporúčame