Neuveriteľné váhy a najsilnejší muži sveta v ultimátnej súťaži: Mladík nedal konkurencii šancu, je kráľom strongmanov

Oleksii Novikov v roku 2019.

Strongmani majú svojho kráľa, je ním Oleksii Novikov (Zdroj: EastLabs Photo/ Jakub Csontos)

#Siláci naberajú na popularite. Žiadnym tajomstvom nie je ani to, že ich šport sa páči aj Arnoldovi Schwarzeneggerovi. Súťaž strongmanov je súčasťou podujatí Arnold Classic na viacerých kontinentoch a v roku 2021 je plánovaná aj súťaž Arnold Classic UK, kde strongmani dostanú mimoriadny priestor. Aj napriek aktuálnej pandemickej situácii vo svete tieto súťaže pokračujú. Najnovšou súťažou, na ktorú fanúšikovia tohto športu upierali zrak bol World’s Ultimate Strongman s podtitulom „Strength Island“.


Najsilnejší muž planéty: Všetkých prekvapil a zdolal aj svetový rekord


Súťaž pozostávala z piatich disciplín a uskutočnila sa v Bahrajne. V súťaži sa stretlo 15 elitných športovcov, spomedzi ktorých najväčšiu pozornosť pútal aktuálne najsilnejší muž sveta Oleksii Novikov. Medzi ďalších favoritov patrili druhý a tretí muž tejto súťaže z konca roka 2020 – Tom Stoltman a tiež JF Caron. Zabúdať však netreba na to, že išlo o súťaž, v ktorej súťažili tí najlepší a prekvapiť mohol každý zo štartového poľa.

Päť mimoriadne náročných disciplín preverilo silu pretekárov po všetkých stránkach. Víťazom sa však napokon stal už spomínaný mladý fenomén z Ukrajiny Oleksii Novikov. Prekvapenie sa však udialo na ďalších priečkach. Favorizovaný Tom Stoltman sa prepadol až na siedmu priečku a držiteľ svetového rekordu v mŕtvom ťahu v kategórii nad 40 rokov, Mikhail Shivlyakov skončil na poslednej priečke. Ďalší z TOP strongmanov, ktorý sa vrátil do kolotoča súťaží po zranení tricepsu, Američan Rob Kearney, súťaž nedokončil. Na striebornej priečke napokon skončil JF Caron a bronz domov bral Lotyš Aivars Smaukstelis.

Trúfol by si si skúsiť niektorú z disciplín, ktoré zdolávali najsilnejší muži sveta?

Zdroj: hashtag.sk, youtube.com/Rogue Fitness
Odporúčame