Krv, pot a podlamujúce sa kolená: Silák zo Sibíri zdolal rekord, povzbudil ho aj hviezdny The Mountain

Mikhail Shivlyakov pokoril skvelý rekord.

Mikhail Shivlyakov pokoril svetový rekord (Zdroj: Soňa Kolcunová)

#Sibírska sila. Aj takú prezývku má Mikhail Shyvliakov, ktorý pred pár dňami zdolal fantastický rekord. Mikhail totiž zodvihol 436 kilogramov vážiacu činku, čím stanovil rekord v mŕtvom ťahu v kategórii masters – mužov nad 40 rokov. Sympatický Rus sa o rekord už raz pokúšal, no métu zdolal až teraz.


Z tej váhy sa ti zatočí hlava: Siláčka pokorila svetový rekord, svojím výkonom zahanbila mnohých chlapov


Shyvliakov patrí medzi ikony strongmanského športu a pre mnohých je charakteristický aj vždy prítomným úsmevom a pozitivizmom. A tak trochu aj krvou z nosa. Tá sa mu pustila už pri neuveriteľnom ťahu pred pár rokmi, no napriek nepríjemnosti váhu zo zeme zdvihol. Podobný scenár sa zopakoval aj tentokrát. S vypätím všetkých síl Shyvliakov činku zodvihol, no sledovať sme mohli poriadny, niekoľkosekundový boj, krv tečúcu z nosa a absolútne vyčerpanie.

Po prvotnom šoku a vyčerpaní však nasledovala veľká radosť. K pokoreniu rekordu vo svojej vekovej kategórii povzbudil Shyvliakova aj hviezdny The Mountain, ktorý aktuálne drží mužský svetový rekord, mŕtvy ťah s činkou vážiacou 501 kilogramov. Nechýbali ani gratulácie od hviezdnych kolegov – strongmanov alebo povzbudivý komentár od ruskej hviezdy MMA Alexandra Shlemenka.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mikhail Shivlyakov (@mikhail_shivlyakov),

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame