Letnú dovolenku jej pokazila stratená batožina: Žene sa kufor vrátil po polroku!

Štyridsaťdvaročná vedkyňa sa celé týždne snažila svoju batožinu vypátrať, no bez úspechu (Zdroj: Unsplash/ConvertKit)

#Stalo sa ti už niekedy, že si počas cestovania stratil batožinu? Takúto nepríjemnú skúsenosť má za sebou aj istá škótska turistka, ktorej letnú dovolenku pokazil stratený kufor. Štyridsaťdvaročná vedkyňa sa celé týždne snažila svoju batožinu vypátrať, no bez úspechu. Keď sa s obsahom kufra už nadobro rozlúčila, čakalo ju prekvapenie. Ako informuje BBC, kufor sa po polroku objavil pred jej dverami.

Objavil sa po polroku

Štyridsaťdvaročná Sian Armour si spolu s manželom a dcérou v lete dopriala pobyt v päťhviezdičkovom hoteli v tureckom Dalamane. Radosť z luxusnej dovolenky jej však prekazila strata batožiny. Po návrate domov strávila žena niekoľko týždňov volaním do cestovnej kancelárie a napísala dokonca aj priamo jej riaditeľovi, no po zmiznutom kufri nebolo ani stopy. Až doteraz.

„S mojou batožinou som sa už rozlúčila, takže keď sa v pondelok objavil kufor pred mojimi dverami, nemohla som tomu uveriť,“ povedala pre BBC.

Hoci stále platí, že je lepšie neskoro, ako nikdy, ženine dojmy z dovolenky sa tým už zrejme nevylepšia. Celé dva týždne totiž prežila v zle sediacom oblečení a niekoľko dní strávila v miestnych obchodoch.

„Keď sme prišli na to, že mi chýba batožina, zástupca cestovnej kancelárie ma posadil do taxíku, poslal ma do veľmi lacného obchodu a povedal, že nemám minúť viac, ako sto libier,“ opísala prístup cestovnej kancelárie.

Žena nemala pocit, že by sa problém s jej stratenou batožinou riešil (Zdroj: Unsplash/ Michał Parzuchowski)

Stratená batožina nikoho nezaujímala

Armour sa zástupcu cestovnej kancelárie na svoju batožinu pýtala každý deň, no ak hovorí, nemala pocit, že by situáciu nejako riešil. Namiesto toho, aby si užívala dovolenku, tak chodila po obchodoch a zháňala oblečenie, opaľovací krém a ďalšie veci, ktoré mala zabalené v stratenom kufri.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Dom v oblakoch: Netradičná atrakcia oslavuje sté výročie

„Nikde nemali topánky mojej veľkosti, takže som chodila v žabkách a gumových topánkach, ktoré boli o dva čísla menšie.“

„Chodiť na večere v päťhviezdičkovom hoteli bolo neskutočne trápne, pretože všetky ženy mali na sebe šaty a topánky na opätku, zatiaľ čo ja som mala žabky a tielko. Bolo to strašné,“ opísala ďalej.

Ako sa neskôr ukázalo, ženin kufor sa objavil na letisku v Edinburghu, no nikto nevie, ako sa tam dostal. Podľa značiek však bol pred tým v Mníchove, kam prišiel z Frankfurtu. Cestovná kancelária údajne pre Amour vypísala aj kompenzačný šek, ktorý by mal byť už na ceste k nej.

„Dúfam, že šek mi príde, pretože som minula kopu peňazí na to, aby som si nanovo kúpila veci, ktoré som si niesla na dovolenku,“ dodala na záver.


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame