Fanúšikovia sa zbláznili: Jediná strana z komiksu o Spider-Manovi sa vydražila za viac ako 3 milióny dolárov!

Spider-Man prekonáva jeden rekord za druhým

Spider-Man prekonáva jeden rekord za druhým (Zdroj: Insomniac)

#Spider-Man nie je témou číslo jeden aktuálne len vo filmovom priemysle. V slovenských kinách od štvrtka uvidíme zavŕšenie Hollandovej trilógie s názvom No Way Home, ktoré zarobilo už viac ako 1,5 miliardy dolárov a stalo sa tak bezkonkurenčne najziskovejším filmom pandémie. Pavúčí muž sa však môže pochváliť aj ďalším rekordom.

V aukčnom dome Heritage Auctions sa minulý týždeň konala aukcia, na ktorej bol ponúkaný aj jeden zo Spider-Manových komiksov z roku 1984. Konkrétne ide o komiks Secret Wars No. 8 od vydavateľstva Marvel Comics a v aukcii bola 25. strana komiksu. Aj napriek tomu, že vyvolávacia cena tejto strany bola 330-tisíc dolárov, nový majiteľ, ktorý si prial zostať v anonymite, zaň napokon zaplatil rekordných 3,4 milióna dolárov!


So Spider-Manom sa tak skoro nerozlúčime: Štúdio Marvel má v pláne ďalšie tri filmy!


Na tejto strane sa Spider-Man vôbec po prvýkrát predstavil v čiernom kostýme. Neskôr to tvorcov inšpirovalo k vytvoreniu jeho súpera Venoma. Ten napríklad vo filme Spider-Man 3 z roku 2007, keď ho diváci mohli prvýkrát vidieť na filmovom plátne, vyzeral ako čierna kópia Spider-Manovho obleku. Autorom vydraženého komiksu je výtvarník Michael Zeck.

Bol by si ochotný zaplatiť za spomínaný kúsok sumu 3,4 milióna dolárov?

25. strana komiksu Spider-Man sa vydražila za 3,4 milióna dolárov
25. strana komiksu Spider-Man sa vydražila za 3,4 milióna dolárov (Zdroj: Marvel Comics)
Zdroj: hashtag.sk, TASR
Odporúčame