Kto si vozí stovky rokov starú múmiu so sebou? Nezvyčajné stretnutie s priateľmi v parku odhalilo Juanitu

Polícia našla stovky rokov starú múmiu v Peru

Stovky rokov starú múmiu našli v taške (Zdroj: Puno TV/AFP)

#Polícia sa stretne asi naozaj so všetkým. Konkrétne, policajti v Peru našli muža, ktorý stovky rokov starú múmiu viezol v izotermickej taške na rozvoz jedla. Zdá sa ti to bizarné? To ešte zďaleka nie je všetko. Majiteľ a ochranca múmie je bývalým doručovateľom jedla a tvrdí, že túto múmiu má vo svojom dome už takmer tri desaťročia.

Skrýval stovky rokov starú múmiu

26 – ročný Bermejo pre miestne médiá povedal, že múmia, ktorú nazval Juanita, bola: „ako moja duchovná priateľka.“ Ani ďalšie vyjadrenie nemožno nazvať inak ako bláznivé: „Doma je v mojej izbe, spí so mnou. Starám sa o ňu,“ povedal vo videu, ktoré obletelo svet prostredníctvom sociálnych sietí.

Celkom logicky, Julion Cesar Bermejo zostáva vo väzbe, pokým sa prípad neprešetrí. Tvrdí, že túto múmiu priniesol jeho otec domov pred takmer tridsiatimi rokmi. O prípade informoval portál Sciencealert.

Odborné analýzy priniesli nové informácie

Podľa Ministerstva kultúry v Peru, predhispánska relikvia je dospelý mumifikovaný muž, pravdepodobne z východnej oblasti Puno. To je región v peruánskych Andách, približne 1300 kilometrov juhovýchodne od mesta Lima. Odhadovaný vek múmie je 600 až 800 rokov.

Odborník z ministerstva potvrdil: „Nie je to Juanita, je to Juan.“ Dodal tiež, že múmiou je muž vo veku najmenej 45 rokov. Jeho telo bolo vo fetálnej polohe, zabalené do obväzov. To je typické pre predhispánske pohrebiská v tejto oblasti.

Ako sa polícii podarilo nájsť tašku s múmiou? Úplne náhodou, keď hliadkovali počas víkendu v parku v meste Puno, kde sa nachádzal aj Bermejo s jeho izotermickou taškou. Ten pri vypočúvaní poprel, že by sa múmiu pokúšal predať a povedal, že ju nosil, pretože: „moji priatelia ju chceli vidieť .“

Ministerstvo kultúry prevzalo mumifikované pozostatky s cieľom chrániť a zachovať toto dedičstvo. Peru je bohaté na archeologické náleziská a predmety. Jeho najnavštevovanejším turistickým cieľom je Stratené mesto Inkov, známe ako Machu Picchu postavené v 15. storočí neďaleko mesta Cusco. O posvätnom mieste je známe, že masívny turizmus mu neprospieva a tisícky návštevníkov denne prispievajú k ničeniu komplexu chrámov, schodov a terás.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Najstaršie kamenné nástroje nevyrobil človek: Boli objavené v Afrike – kto je pravdepodobne ich tvorcom?

Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame