V lete pod vplyvom slnka netrpí len pokožka: Venuj pozornosť aj svojej korune krásy!

Zvoliť vhodné prípravky je alfou a omegou (Zdroj: Freepik/Camandona)

#Slnečné žiarenie a kúpanie dáva vlasom zabrať každé leto. Ak sa kúpeš v bazéne plnom chlórovanej vody, či v slanom mori, tvoje vlasy môžu na konci leta pripomínať slamu. Veríme, že to nechceš… Preto sme pre teba spísali základné tipy a triky na to, ako si ochrániť svoje vlasy pred vonkajšími vplyvmi počas celého leta!

Zafarbiť, či radšej počkať?

V dnešnej dobe si veľa ľudí farbí vlasy. Je ale dobré, ak navštíviš kaderníčku ešte pred dovolenkou? Odborníci sa zhodujú na prekvapivom výsledku, že áno!

Dnešné farby už nie sú natoľko škodlivé. V tomto prípade ti skôr môžu byť nápomocné – často sú bez amoniaku, a skôr obsahujú výživné oleje, ktoré vlasy ozdravujú, a dodajú im lesk.

Ak sa teda chystáš vyraziť k moru, určite nevynechaj farbenie vlasov pred odchodom. Nielen že budeš mať fresh účes a skvelý pocit, ale tiež urobíš službu svojim vlasom.

Nezabúdaj ale na občasnú výživu v podobe masky (pokojne aj na noc). Už aj jedna aplikácia týždenne dokáže divy!

(Zdroj: Freepik/freepik)

Správne vlasové prípravky

Zvoliť vhodné prípravky je alfou a omegou! Ak máš jemné alebo mastiace sa vlasy, vyhýbaj sa produktom na olejovej báze. Zvoľ si radšej ľahké produkty, napríklad s keratínom. Ideálnou voľbou sú aj klasické žihľavové šampóny alebo oplachy.

Do kufra na dovolenku si prihoď aj ochranný sprej, ktorý eliminuje možné poškodenie, udrží správne PH tvojej vlasovej pokožky, čím sa vyhneš aj pocitu špinavých vlasov a suchých končekov. V prípade, že máš končeky naozaj suché, zvoľ vhodný olejček, (poslúži ti aj nejaký prírodný) napríklad arganový, ktorý ti navyše poskytne aj ochranu pred slnkom a teplom!

(Zdroj: Freepik/freepik)

 

Dopraj vlasom hydratáciu!

Časté umývanie, slnko, teplo, chlór, slaná voda… Toto všetko vysušuje a ničí tvoju korunu krásy. Vlasy sú mdlé, bez lesku a formy… Pomôcť im môžeš hydratáciou! Dostatočný prísun vody a tekutín sú skvelým pomocníkom nielen pre vlasy – dbaj preto na pravidelný a dostatočný pitný režim!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rebríček najväčších letných hudobných hitov: Najlepší má vyše 8 miliárd videní, zatancuješ si naň?

Ďalším podporným riešením sú vlasové spreje, ktoré hydratujú na povrchu a zároveň chránia pred UV lúčmi. Aplikovať si ich môžeš na suché alebo vlhké vlasy. Vrátiš im stratenú živosť, budú lesklejšie a jemnejšie na dotyk.

(Zdroj: Freepik/freepik)

Ako ochrániť vlasy pred slanou vodou?

Soľ z mora dokáže vlasy vysušiť viac než farbenie. Existuje jeden jednoduchý trik, ktorý túto katastrofu dokáže odvrátiť. Postačí, ak si pred vstupom do mora namočíš vlasy v obyčajnej (sladkej) vode. Tá vlasy obalí, a nenasajú toľko soli ako by nasali, keby sa s morskou vodou stretli úplne suché.

 

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame