Rebríček najväčších letných hudobných hitov: Najlepší má vyše 8 miliárd videní, zatancuješ si naň?

Uptown Funk Bruno Mars

Letný hit Uptown Funk (Zdroj: YouTube/Mark Ronson)

#K letu neodmysliteľne patrí skvelá hudba. Vybrali sme preto 30 najlepších letných hitov a zoradili ich podľa sledovanosti na YouTube. Práve tieto hity sú dokonalým príkladom toho, že spolupráca medzi interpretmi môže priniesť miliardy videní. Ktorú z piesní máš najradšej?

30. Reggaetón Lento (Bailemos)

Interpret: CNCO
Počet zahliadnutí na YouTube: 1,7 miliárd
Rok vydania: 2016

V našich končinách je Bailemos menej známa pieseň. Sme si však istí, že po jej vypočutí sa do nej zamiluješ. Je mimoriadne chytľavá a sprevádza ju skvelé tanečné vystúpenie.

29. Dura

Interpret: Daddy Yankee
Počet zahliadnutí na YouTube: 1,9 miliárd
Rok vydania: 2018

Dura je slangové slovo a znamená sexy. Španielska pieseň oslavuje krásu žien a v Južnej Amerike je obrovským letným hitom. Nemala by však chýbať ani na párty u nás.

28. Havana

Interpret: Camila Cabello ft. Young Thug
Počet zahliadnutí na YouTube: 1,9 miliárd
Rok vydania: 2018

Piesňou Havana si Camila Cabello zabezpečila miestenku na každej poriadne letnej oslave. Jej audio verzia má takmer dve miliardy vypočutí a ďalšiu miliardu pridáva klip (ten však do celkového hodnotenia nerátame).

27. Side To Side

Interpret: Ariana Grande ft. Nicki Minaj
Počet zahliadnutí na YouTube: 2,1 miliárd
Rok vydania: 2016

Spojenie Ariany a Nicki vyšlo na výbornú. Ich pieseň má zaujímavý rytmus a striedanie hlasov je veľmi oživujúce. Nedávno klip prekonal hranicu dvoch miliárd zhliadnutí.

26. Party Rock Anthem

Interpret: LMFAO ft. Lauren Bennett, Goonrock
Počet zahliadnutí na YouTube: 2,2 miliárd
Rok vydania: 2011

Kto by nepoznal hymnu rockovej párty od LMFAO? Táto skladba zmenila mainstreamovú elektronickú hudbu a dodnes na ňu radi spomínane. Dvojice má na konte viaceré známe letné hity.

25. Wake Me Up

Interpret: Avicii
Počet zahliadnutí na YouTube: 2,2 miliárd
Rok vydania: 2013

Aj keď už Avicii nie je medzi nami, jeho hudba žije dodnes. Wake Me Up je aj po 10 rokoch jedným z najlepších letných songov. Ak túto skladbu na párty nepustíš, nebude to ono.

24. Échame Le Culpa

Interpret: Luis Fonsi, Demi Lovato
Počet zahliadnutí na YouTube: 2,2 miliárd
Rok vydania: 2018

Španielsko-americká stávka na istotu. Aj tak by sa dala opísať pieseň od Luisa a Demi. Spojenie oboch jazykov je mega sexi. Luis sa v našom rebríčku ešte raz objaví a zrejme vieš, na akej priečke.

23. What Do You Mean

Interpret: Justin Bieber
Počet zahliadnutí na YouTube: 2,2 miliárd
Rok vydania: 2015

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Literárny prehľad do vrecka: Zopakuj si základné pojmy, vďaka ktorým sa na maturite nestratíš!

Jedna z titulných skladieb albumu Purpose je len ochutnávkou toho, čo Bieber v kolekcii svojich letných hitov ponúka. Skladbu sprevádza kvalitný klip a fanúšikovia ju považujú za jednu z top jeho doterajšej kariéry.

22. Rude

Interpret: Magic!
Počet zahliadnutí na YouTube: 2,3 miliárd
Rok vydania: 2014

Rude je už roky letnou klasikou. Uvoľnený štýl a skvelý rytmus elektrickej hudby je vhodný na letné leňošenie, ale aj na uvoľnenie sa na parkete.

21. Taki Taki

Interpret: DJ Snake ft. Selena Gomez, Ozuna, Cardi B
Počet zahliadnutí na YouTube: 2,4 miliárd
Rok vydania: 2018

S DJ Snakom sa spojili hneď viaceré osobnosti. Úprimne, v jednej piesni sme nikdy nečakali Selenu s Cardi B, no táto kombinácia funguje prekvapivo dobre. Každý si tu nájde „to svoje“.

20. Lazy Song

Interpret: Bruno Mars
Počet zahliadnutí na YouTube: 2,5 miliárd
Rok vydania: 2010

Bruno Mars a jeho prvý zápis do nášho rebríčka. Lazy Song má nenáročný klip s maskami opíc, no získal si milióny ľudí na celom svete. Mars už pred viac ako dekádou ukázal, ako sa to robí.

19. Con Calma

Interpret: Daddy Yankee & Snow
Počet zahliadnutí na YouTube: 2,6 miliárd
Rok vydania: 2019

Ak máš rád rýchle pohyby a poriadne basy, Con Calma je presne pre teba. Daddy Yankee to so skladbou vyhral a to má tento interpret v našom rebríčku ešte jedno miesto.

18. Work From Home

Interpret: Fifth Harmony ft. Ty Dollar $ign
Počet zahliadnutí na YouTube: 2,6 miliárd
Rok vydania: 2016

Do rebríčka sa dostalo aj Fifth Harmony. Work From Home bola populárnou aj vďaka MadLipz či TikToku. Dodnes ju hrajú v kluboch, v rádiách a kapela na ňu nezabúda ani na festivaloch.

17. This Is What You Came For

Interpret: Calvin Harris ft. Rihanna
Počet zahliadnutí na YouTube: 2,6 miliárd

Rok vydania: 2016

Spojenie Calvina Harrisa a sexi Rihanny snáď nemohlo dopadnúť lepšie. Táto skladba má navyše desiatky remixov a cover z nej vytvorili aj poprední interpreti, napríklad taká Taylor Swift.

16. Rockabye

Interpret: Clean Bandit, Sean Penn & Anne-Marie
Počet zahliadnutí na YouTube: 2,7 miliárd
Rok vydania: 2018

Ani ty si nevieš predstaviť leto bez Rockabye? Ani my. Mix viacerých interpretov na čele s kapelou Clean Bandit má chytľavý rytmus, ktorý na parkete roztancuje aj toho najväčšieho introverta.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
RECENZIA Rýchlo a zbesilo to skúša po desiate: Narátali sme viac licencovaných skladieb alebo slov rodina?

15. New Rules

Interpret: Dua Lipa
Počet zahliadnutí na YouTube: 2,8 miliárd
Rok vydania: 2017

New Rules je jednou z piesní, ktoré dostali Dua Lipu medzi popredné speváčky na svete. Jej debutový album ponúka takýchto piesní oveľa viac. Dua Lipa zaručene patrí na každú letnú párty.

14. Chantaje

Interpret: Shakira ft. Maluma
Počet zahliadnutí na YouTube: 2,8 miliárd
Rok vydania: 2016

Chantaje bol jedným z top hitov roka 2016. Sharika aj po rokoch v hudobnom priemysle dokazuje, že je stále skvelá speváčka a tanečníčka. So svojím telom sa nemusí hanbiť ani medzi mladšou konkurenciou.

13. Baby

Interpret: Justin Bieber ft. Ludacris
Počet zahliadnutí na YouTube: 2,9 miliárd
Rok vydania: 2010

Niektorými milovaná, inými nenávidený. Skladba Baby je dodnes hraným letným hitom nielen v rádiách, ale aj na párty. Jedno je však isté – Baby vytvorila z Biebera hviezdu, ktorou je dodnes.

12. Closer

Interpret: The Chainsmokers ft. Halsey
Počet zahliadnutí na YouTube: 2,9 miliárd
Rok vydania: 2016

Aj Closer za svoju slávu vďačí najmä sociálnym sieťami a rôznym coverom či remixom. Pravdou však je, že Chainsmokers namiešali parádne spojenie jedinečného rytmu, beatov a emócii v jednom.

11. Mi Gente

Interpret: J Balvin, Willy William
Počet zahliadnutí na YouTube: 3,2 miliárd
Rok vydania: 2017

Mi Gente je ďalšia z radov trendových piesní, ktoré sa stali letnými hitmi. Patrí do barov, aj na veľký stage. Zrejme nepoznáme človeka, ktorý by ju nemal rád a nevedel na ňu tancovať.

10. Shake It Off

Interpret: Taylor Swift
Počet zahliadnutí na YouTube: 3,2 miliárd
Rok vydania: 2016

Shake It Off získalo v čase svojho vydania tri nominácie na Grammy. Skladba je zároveň titulnou piesňou zatiaľ najoceňovanejšieho Taylorinho albumu 1989, ktorý na galavečeri bral sošky jednu za druhou. Z piesne sa stal navyše populárny letný hit.

9. Lean On

Interpret: Major Mazer & DJ Snake ft. Mo
Počet zahliadnutí na YouTube: 3,3 miliárd
Rok vydania: 2015

Orientálna pieseň Lean On si nás získala svojím menením hudobných žánrov, zvodnými tanečnými číslami aj indickým prostredím. Na poli letných hitov je skvelým osvieženým, ktoré dostane na parket každého.

8. Bailando

Interpret: Enrique Iglesias, D. Bueno, D. Ge Zona
Počet zahliadnutí na YouTube: 3,3 miliárd
Rok vydania: 2014

Iglesiasove Bailando bolo jednou z prvých latinských piesní, ktoré získali na YouTube miliardu zhliadnutí. Dodnes je pohľadom späť k počiatkom tejto modernej hudby a DJ si ju dovolí pustiť na každej prímorskej párty.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Slovák Martin je vicemajstrom ČR amatérov v šachu: Bol som celý červený, mokrý a srdce mi šlo vyskočiť z tela

7. Girls Like You

Interpret: Maroon 5 ft. Cardi B
Počet zahliadnutí na YouTube: 3,4 miliárd
Rok vydania: 2017

Maroon 5 na seba strhol pozornosť klipom s rôznymi tanečníčkami, herečkami a speváčkami. Tak ako svoj klip aj mnohé ženské fanúšičky dostal už na prvý záber. Cardi B je navyše dobrým spestrením celého projektu,

6. Dark Horse

Interpret: Katy Perry ft. Juicy J
Počet zahliadnutí na YouTube: 3,4 miliárd
Rok vydania: 2013

Vážna, no pritom uvoľňujúca a relaxačná. Dark Horse s klipom na motívy Starého Egypta už celú dekádu zbiera fanúšikov a musí odznieť na každej poriadne letnej párty.

5. Sorry

Interpret: Justin Bieber
Počet zahliadnutí na YouTube: 3,6 miliárd
Rok vydania: 2015

A máme tu znova Justina Biebera – do tretice a naposledy. Sorry je jeho najúspešnejšia skladba na YouTube a znova pochádza z albumu Purpose. Ten je zrejme povinnou výbavou každého DJ, ktorý v lete prebúdza parket k životu.

4. Sugar

Interpret: Maroon 5
Počet zahliadnutí na YouTube: 3,8 miliárd
Rok vydania: 2015

Sugar sa pokladá za hymnu moderných svadieb, čo dokazuje aj jej klip. Nenájdeš zrejme letnú diskotéku, kde by tento hit nezaznel. Doteraz interpret v zhliadnutiach neprekonal Sugar, ktorý sa ťahá k štyrom miliardám.

3. Uptown Funk

Interpret: Mark Ronson ft. Bruno Mars
Počet zahliadnutí na YouTube: 4,8 miliárd
Rok vydania: 2015

Uptown Funk je považovaná za jednu z najlepších skladieb desaťročia. Pieseň mixuje jazz s modernou hudbou a výsledok je jedným slovom parádny. A to sme ani nespomenuli tanečné schopnosti Bruna Marsa. Veď si pozri klip.

2. Spape of You

Interpret: Ed Sheeran
Počet zahliadnutí na YouTube: 5,9 miliárd
Rok vydania: 2017

Zatiaľ najúspešnejšou Sheeranovou piesňou je bez debát Shape of You. Aj keď sa hodí skôr do menších klubov ako na veľký stage, musíš uznať, že si ju v lete rád vypočuješ aj ty.

1. Despacito

Interpret: Luis Fonsi ft. Daddy Yankee
Počet zahliadnutí na YouTube: 8,1 miliárd
Rok vydania: 2017

Najväčším letným hitom je podľa zhliadnutí na YouTube Despacito. Zrejme si nečakal ani nič iné. Diskotéka bez tejto piesne nie je tou pravou diskotékou. Štatisticky tento klip videl každý človek na svete.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame