Máš neustály pocit, že si nemáš čo obliecť? Máme riešenie!

Daj navždy zbohom impulzívnym nákupom a nauč sa skladať outfity z toho, čo máš doma. (Zdroj: Freepik/kegfire5)

#Nezáleží na tom, či máš minimalistický šatník, alebo ti skrine praskajú vo švíkoch. Určite si už zažil situáciu, kedy si si povedal, že nemáš čo na seba. Aj napriek dostatku (či až nadbytku) kusov oblečenia máš stále paniku, že si nemáš čo obliecť? Daj navždy zbohom impulzívnym nákupom a nauč sa skladať outfity z toho, čo máš doma.

Čo to zapríčiňuje?

Je to možno prekvapivé, ale má to súvis s kultúrou. Novinky, ktoré denne vidíš na sociálnych sieťach ťa dokážu natoľko ovplyvniť, že máš potrebu ich vlastniť. To platí vo všetkých odvetviach – či už túžiš po novinkách zo svet kozmetiky, alebo ti učarujú nové kolekcie oblečenia známych značiek.

Sociálne siete v tebe vzbudzujú pocit, že je normálne mať doma toľko oblečenia, ako tvoj obľúbený influencer. To, samozrejme, nie je pravdou, a bežný človek si vystačí aj s dobre zostaveným kapsulovým šatníkom.

Nad čím je dobré sa zamyslieť?

Určite si často pokladáš otázky, či danú vec potrebuješ. Skús si v mysli urobiť hlbší prieskum (ideálne doma, pred nákupom, aby si sa vyhol intuitívnemu nakupovaniu). Premysli si danú investíciu – je tento kúsok to, čo naozaj potrebujem, alebo je to len jeden z mnohých, ktoré mám doma?

Určite je dobré si zvážiť aj to, či nejdeš nakupovať len z nudy, prípadne či nie si na nákupoch závislý. To už môže byť problém, ktorý ťa bude ovplyvňovať v celom tvojom živote, a zbaviť sa ho bude náročné, no nie nemožné.

Chaos v šatníku

Jednoznačnou radou je mať prakticky usporiadaný šatník. Cesta za tvojím novým ja by mala začať veľkým auditom šatníku. Prejdi si všetko oblečenie (ideálne, ak ho máš kam všetko vyložiť, aby si sa v ňom mohol pohodlne prehrabať). Vyber si kúsky, ktoré sa ti páčia, ktoré sa ti nepáčia – to už máš jasné dve kopy – jedna zostáva, jedna ide preč. Urob si aj tretiu kopu, ktorá bude označená ako „možno“.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Móda z prelomu tisícročí je späť! Ako sa nahodiť podľa trendu Y2K aj v roku 2023?

To, čo zostáva, pekne naskladaj naspäť. Kôpku, ktorá ide preč, neskôr rozdeľ na to, čo sa dá predať napríklad na online bazároch, a čo je súce do koša. A dostávaš sa ku kôpke „možno“. Poskúšaj si jednotlivé kúsky, prezri ich, a vyber len to, čo naozaj budeš ďalej nosiť.

Ako mať prehľad?

Ak máš kapsulový šatník, máš vyhraté. Skús popremýšľať nad jeho zostavením. Ak predsa len neholduješ tomuto spôsobu, skús jeden jednoduchý a známy trik – odfoť sa v jednotlivých outfitoch, ktoré máš doma, a jednotlivé looky si uschovaj. Ak nebudeš vedieť, čo na seba, vyberieš si z ponuky. Na tento účel existujú mnohé dobré appky, stačí tomu venovať len trochu času.

 

Sleduj nás aj na Facebooku

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame