Správne ošetrenie pleti: Vieš aký je rozdiel medzi pleťovým tonikom a micelárnou vodou?

Pri výbere pleťových produktov buď obozretný, každý z nich totiž slúži na iný účel (Zdroj: Freepik/freepik)

#Aj keď nie si expert v oblasti skincare, určite si základné rozdelenie produktov na tvár zachytil. Vieš ale základný rozdiel medzi tonikom a micelárnou vodou? Pri výbere pleťových produktov buď obozretný, každý z nich totiž slúži na iný účel. Neurob školácku chybu, a siahni po tom, čo tvoja pleť práve potrebuje!

Rozdiel medzi nimi

Myslíš si, že je jedno, či siahneš po micelárke alebo pleťovom toniku? Si na omyle! Kým slovo tonikum (veď už len to, že je odvodené od slova tonizovať) samo nabáda na to, čím ti poslúži. Pleť ošetrená tonizujúcim prípravkom lepšie absorbuje krém alebo sérum. Produkty tak lepšie priľnú k pokožke, ktorá si z nich dokáže vziať maximum. Do skincare by si ho mal zaradiť ako krok po odlíčení, pred aplikáciou krému.

A čo tá spomínaná micelárka? Micelárna voda je produkt, ktorý je schopný v jednom kroku vyčistiť pleť od nečistôt a make-upu. Hravo si poradí aj s vodeodolnými produktmi, a to dokonca bez toho, aby tvoju pokožku akokoľvek podráždila! Funguje na princípe čistiacich mikromolekúl (nazývaných micely), ktoré fungujú bezdotykovo, a nečistoty priťahujú ako magnet!

(Zdroj: Freepik/pressfoto)

Dokonalá hydratácia pomocou tonika

Jedným z dôvodov, prečo začať používať pleťové tonikum, je fakt, že pleť krásne hydratuje. Dodáva jej potrebnú vodu, takže pleť je hebkejšia. A nielen to, pleť tiež vyživuje a regeneruje. Pokiaľ sa trápiš nedokonalosťami pleti, tonikum by sa malo stať tvojim must have v starostlivosti o pleť.

(Zdroj: Freepik/junne12)

Zatoč s akné

Ak ťa trápi akné, tonikum ti pomôže aj s týmto problémom. Dokonca má priaznivé účinky na zníženie jeho výskytu, pretože pleť dokonale zbaví nečistôt a odumretých čiastočiek pokožky. Pomáha aj s redukovaním pórov, cez ktoré sa ľahko do pleti dostávajú toxíny či nečistoty z okolia. Póry dokonale stiahne a ochráni ti pokožku…

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Dôležitý krok tvojej make-up rutiny: Kontúrovanie tváre je základ pekného looku, vieš ako na to?

A pokiaľ si tvár umývaš vodou z vodovodu, je vhodné si následne pleť ošetriť tonikom. To sa totiž postará o to, aby sa pH vašej pleti po kontakte s vodou vrátilo do normálu.

Používaš skincare produkty správne?

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame