Dôležitý krok tvojej make-up rutiny: Kontúrovanie tváre je základ pekného looku, vieš ako na to?

Základnými produktami je trojboj zložený z bronzeru, lícenky a rozjasňovača (Zdroj: Freepik/nensuria)

#Kontúrovanie je must have každého dokonalého make-upu. Dokáže tvoju tvár zvýrazniť, podčiarknuť prirodzenú krásu, ale aj zakryť nedostatky. Podstatné je, aby si kontúring zvládol správne – v opačnom prípade by to tvojmu líčeniu mohlo ublížiť. Základnými produktami je trojboj zložený z bronzeru, lícenky a rozjasňovača. Siahnuť môžeš po sypkých alebo krémových produktoch, voľba je len na tebe!

Príprava pleti

Než sa do samotného kontúringu pustíš je dôležité, aby si svoju pleť dostatočne pripravil. Ideálne je použiť zvyčajné kroky bežného líčenia – hydratačný krém, podkladová báza, make-up. Na takéto „čisté a vyhladené plátno“ môžeš s radosťou skúšať nové a nové techniky.

Uisti sa, že ti make-up dostatočne sedí, a si ready na pokračovanie. Je potrebné dbať na to, aby odtieň make-upu ladil s pokožkou. Nedokonalosti schovaj pod korektor, ktorý je vo farbe make-upu. Na prejasnenie použi na miesta pod očami, na špičku nosa, bradu a čelo svetlý korektor.

Ideme na to!

Kontúring spočíva v hre tieňov. Pomocou rôznych make-up trikov dokážeš upraviť svoje rysy tváre, s ktorými nie si v pohode. Vieš si tak skvelo opticky zúžiť nos či celú tvár. Ako sme už spomínali, základom je bronzer, lícenka a rozjasňovač.Odporúčame investovať do paletky na kontúring, ktorá obsahuje všetko potrebné. Vyjde ťa to pár eur, a výsledok je dokonalý!

Okrem produktov dbaj aj na výber štetcov – vďaka správnemu tvaru štetín dokážeš produkt na pleti korigovať a určiť jeho intenzitu. Určite odporúčame začínať zľahka, vždy sa dá o niečo viac pridať.

Kam nanášať bronzer?

Pri kontúrovaní je tiež dôležité poznať svoj typ tváre, pretože vďaka tomu si môžeš kontúry prispôsobiť presne na mieru, aby si zvýraznil svoje prednosti.

Okrúhla tvár –  nanášaj bronzer od ucha pod lícnou kosťou smerom ku kútiku úst. Vďaka tomu dosiahneš optické zúženie tváre. Tmavý odtieň sa hodí aj na spánkové kosti, čo najbližšie k vlasom, aby si si upravil čelo. Ďalej potom bronzer nanášaj ešte pozdĺž čeľustí a na strany nosa.

Oválna tvár – táto tvár si zaslúži zvýraznenie tváre svetlou farbou, aby vynikli všetky rysy. Hodiť sa ti môže optické skrátenie tváre tým, že tmavú farbu nanesieš na špičku brady a aj na čelo.

Hranatá tvár – tu býva dominantou výrazná spodná čeľusť a ostré tvárové rysy, účelom kontúrovania teda je zmierniť ich. Preto sa zameraj na kontúrovanie spodnej čeľuste.

Srdcovitá tvár – u tohto typu býva najširšie čelo, na to sa preto zameraj najviac. Neboj sa čelo opticky zúžiť po stranách aj nižšie – v oblasti spánkov.

A čo lícenka?

Je veľmi obľúbená, dodá pleti zdravý a svieži vzhľad. Vybrať si môžeš z obrovského množstva typov – matných, shimmerových či úplne trblietavých… Vždy však zlaď odtieň k svojej pleti.  

U tmavších typov pleti sa neboj siahnuť po výraznejších lícenkách s malinovými až červenými odtieňmi. Na svetlé typy sa naopak hodí skôr jemne ružové či broskyňové produkty, ktoré pleti dodajú zdravú farbu a zároveň nebudú príliš výrazné.

Pridaj rozjasňovač!

Zaobstarať si môžeš klasický púdrový, ponúkajú sa však aj tekuté, krémové či dokonca rozjasňovače v tyčinke – tie sú obľúbené pre svoju ľahkú aplikáciu. Rozjasňovač vždy aplikuj až po lícenke! Aplikuj ho na vrch lícnych kostí, srdiečko pier, spodnú líniu očí či do vnútorného kútika oka. Samozrejmosťou je aplikácia na špičku nosa.

Rada na záver

Kontúrovanie sa môže zdať ako ťažká vec, ale chce to len trochu praxe. Ak sa naučíš pracovať s produktmi a získaš cvik, budeš prekvapený z výsledku! Naštuduj si rôzne videá, ktoré ti odhalia techniky a spôsoby, ktoré využiješ. Nájdi si produkty, ktoré ti budú sedieť, iba tak dosiahneš vytúžený výsledok…

Vždy mysli na to, že bez kontúr nie je líčenie kompletné. Také veci ako bronzer, lícenka a rozjasňovač dokážu tvári dodať úplne nový rozmer!

 

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame