Švajčiarske scenérie, z ktorých určite onemieš: Navštív nádheru, ktorá inšpirovala aj tvorcov Pána prsteňov

Vo všetkých zmienených destináciách nájdeš neuveriteľné snowparky s najmodernejšími lanovkami, nekonečné zjazdovky, ale aj trasy pre pešiu túru, luxusné reštaurácie a hotely (Zdroj: Freepik/ArtPhoto_studio)

#Máš rád aktívnejší oddych? Švajčiarsko je krajina mnohých možností – v ponuke je chodník pomedzi skaly či tandemové lety paraglidom pri najväčšom ľadovci. Pre milovníkov gastronómie zas odporúčame popíjanie prosecca v reštaurácii z bondovky alebo možnosť doslovne ochutnať históriu v podobe koláča, ktorý vznikol v čase cholery. Poď sa s nami pozrieť na cestovateľské tipy, ktoré ťa zaručene prekvapia!

Trilógia Schilthorn, Aletsch Arena a Zermatt

Tieto alpské strediská sú ohromné. Najbližšie z nich je Schilthorn, ktorý je od nášho hlavného mesta vzdialený pod 1000 kilometrov – autom sa tam teda dostaneš za približne 10,5 hodiny. Jednotlivé strediská sú od seba potom už len 160 kilometrov, čiže ako trip dobré, nie?

Vo všetkých zmienených destináciách nájdeš neuveriteľné snowparky s najmodernejšími lanovkami, nekonečné zjazdovky, ale aj trasy pre pešiu túru, luxusné reštaurácie a hotely. Lyžiarska oblasť ponúka sieť až vyše 50 kilometrov zjazdoviek, ktorú sú perfektne upravené.

Za týmto všetkým robí bodku fakt, že máš možnosť zažiť nádherné výhľady na švajčiarske veľhory.  Za zmienku stojí Aletschský ľadovec, ktorý patrí, dokonca, do zoznamu UNESCO.

Inšpirácia (nielen) pre Pána prsteňov

Keď sa budeš prechádzať najkrajším údolím sveta – Lauterbrunnenom – tak pochopíš, prečo oblasť Bernských Álp inšpirovala Johna Ronalda Reuela Tolkiena k napísaniu Pána prsteňov.

V 60. rokoch minulého storočia sa na vrchole Schilthornu natáčala aj slávna bondovka, V tajnej službe jej Veličenstva. Môžeš sa vydať aj po stopách tohto kultového trháku – nielen prostredníctvom jedla v otáčavej reštaurácii, ale aj múzeom Bond World, ktoré ponúka let simulátorom vrtuľníka, či šialenú jazdu na bobovej dráhe.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Obrovské kamenné veže okamžite upútajú tvoju pozornosť: Aké tajomstvá skrývajú gigantické „taulas“ na Menorke?

(Aj) Švajčiarsko ide cez žalúdok

Deň môžeš odštartovať brunchom v panoramatickej reštaurácii Piz Gloria, ktorá sa nachádza na takmer trojtisícovom vrchole Schilthornu. V rámci svojho Swiss Travel Pass sa dostaneš na toto miesto až s 50 percentnou zľavou! Z tohto miesta môžeš potom pozorovať úchvatných horských velikánov Bernských Álp – Eiger, Mönch a Jungfrau. 

Thrill Walk

Ďalšia atrakcia, ktorá stojí za zmienku, je visutý chodník Thrill Walk, ktorý obopína skalný masív Birg. Chôdzou po ňom sa budeš cítiť ako na prechádzke po nebesách, a na výhľad z neho do konca života nezabudneš!

Ak by ti sklenená platforma vo výške 2677 metrov prišla málo adrenalínová, môžeš si skúsiť chôdzu po povraze, či zjazd po najstrmšej zjazdovke lyžiarskeho regiónu Jungfrau (má sklon až 88 percent!). Od tejto zimnej sezóny si, pre oblasť celého Jungfrau, môžeš zakúpiť jeden skipass so zvýhodnenou cenou 75 švajčiarskych frankov, teda 75,50 eur.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Megan (@bestmeganeverrr)

Nezabudni na gastropoznávanie!

Určite ochutnaj aj miestne špeciality – okrem klasických švajčiarskych dobrôt, akými sú fondue, raclette alebo rösti, je pre túto oblasť typický aj slaný koláč zvaný Cholera, ktorý vznikol v dobe, kedy región postihla epidémia cholery. Ľudia vtedy varili z toho, „čo dom dal“, pretože vychádzanie von sa snažili eliminovať. 

Ide o špecialitu plnenú zemiakmi, ovocím, zeleninou a syrom. Dopriať si ju môžeš napríklad v romantickej horskej chate Burghütte na úpätí ľadovca Fieschergletschers.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Richi Kägi (@richifoodscout)

Zdroj: Forbes
Odporúčame