RECENZIA Na novom albume vyberá Taylor Swift všetky esá z rukáva: Toto sú skladby, ktoré si musíš pridať do playlistu

zdroj: Instagram/TaylorSwift

#Miláčik Ameriky Taylor Swift svoju kariéru posúva do novej etapy. Ďaľší štúdiový album nesie názov Lover. Tematicky sa posúvame z tmavého a pochmúrneho prostredia predchádzajúcej nahrávky Reputation, ktorou sa speváčka snažila očistiť svoje meno od viacerých škandálov.

“Je to prirodzený vývoj môjho života, po ťažkých časoch som našla lásku, po vážnejšom a tmavom albume prichádza nový. Album plný slnka, farby a šťastia. Tak vznikol Lover.” Prezradila sama Taylor. Vypočujme si teda spolu to najlepšie z toho, čo album Lover ponúka.

Zdroj: Facebook/TaylorSwift

Prestaň smútiť a začni sa baviť. 

Taylor veľmi rafinovane otvára svoju novú nahrávku so skladbou I Forgot That You Existed. Textovo v piesni opisuje ako prekvapivo jednoducho sa dostala z predchádzajúceho vzťahu. Teraz je plná energie, šťastia a hlavne je spokojná.

Škoda, že na letnú hymnu je už neskoro. 

Cruel Summer je pieseň, ktorá hudobne pripomína soundtrack k Fifty Shades. Štýlovo by zapadla aj na predchádzajúci album Reputation. Bezpochýb máme dočinenia s pesničkou, ktorá má obrovský potenciál byť hitom. Do karát jej však nehrá dátum vydania celého albumu. Koniec augusta je už na letný hit trochu neskoro.

Titulná skladba mnoho vysvetluje.

Pieseň Lover, po ktorej je celý album pomenovaný je iná. Pomalšia, romantická a tak úprimná, až dojíma. Taylor je známa tým, že randila s mnohými celebritami. Nedávno však prezradila, že má nového priateľa, s ktorým sa cíti konečne milovaná. V skladbe Lover je to cítiť. Vokálne bezchybná a hudobne návrat k začiatkom jej kariéry. 

Toto je to, čo svet potreboval počuť.…zjavne.

Zdá sa, že sa po vzore Miley Cyrus aj Taylor Swift rozhodla útočiť na dnešnú spoločnosť, v ktorej hlavné slovo majú muži. Taylor v skladbe The Man spieva, aké neférové je postavenie ženy v dnešnej spoločnosti.

Taylor sa očividne nebojí rozprávať o témach, ktoré rozdelujú spoločnosť. 

You Need To Calm Down je skladba, ktorú už poznáš a o kontroverznom videoklipe sa už veľa hovorilo. Za video, v ktorom sa Taylor vysmiala homofóbom, ale aj internetovým trollom, dokonca získala MTV Music Award – Video Of The Year. Skladba si však vyslúžila vlnu kritiky za jednoduchosť textu a generické popové prevedenie. Čo si o tom myslíš ty?

Fanúšikovia nazývajú ME! najhorším singlom, ktorý kedy vydala. 

ME! s charizmatickým Brandonom Urie sa stala prvým singlom albumu. Spolu s pestrofarebným videom vyšla už počas jari. Interpreti zvyknú ako prvú skladbu vydať to, čo považujú za najväčší hit. Tak to bolo napríklad pri Look What You Made Me Do. Po vypočutí celého albumu môžeme definitívne povedať, že toto nebol najsprávnejší krok a že Taylor mala mnoho lepšieho materiálu na výber. 

Taylor Swift si drží meno veľmi vysoko. Aj album Lover sa dostal na 1. priečku v hitparádach, čo po niekoľkoročnej kariére nedokáže každý. Čo ďalej Taylor prinesie a akým smerom posunie svoju kariéru zatiaľ nie je isté, no budeme to sledovať. Aká skladba z albumu je tvoja obľúbená? 

Odporúčame