Spirit zaskočil Gottových fanúšikov! Kritike sa nevyhol  

Od smrti legendárneho českého speváka Karla Gotta uplynul už skoro mesiac. Na sviatok Pamiatky zosnulých si túto významnú osobnosť českej, ale i slovenskej hudobnej scény  pripomenul aj Majk Spirit, ktorý na svojich sociálnych sieťach zverejnil “prerábku“ jeho legendárneho hitu.

Majk Spirit prežíva momentálne šťastné obdobie. Tvorí, koncertuje a užíva si spokojné chvíle so svojou krásnou partnerkou Máriou.

https://www.instagram.com/p/B4fZUDTh0og/

Pri tom všetkom si však našiel čas aj na to, aby svojim typickým spôsobom, a teda hudbou, zareagoval na aktuálnu situáciu v spoločnosti, ktorá sa zahalila do smútku po tom, ako nás vo veku krásnych 80 rokov opustil legendárny spevák spoza rieky Morava.

Majk Spirit, na Gottovu počesť prerobil Maestrov úspešný hit Být stále mlád a zverejnil ho pod názvom Navždy mladý (Karol Gott tribute). Majkov rap, nesúci silné posolstvo o živote a o tom, ako si ho treba užívať je dopĺnený originálnym referom, ktorý prespieval Miťo Bodnár.

K novej skladbe sa vyjadril aj Majk, ktorý na sociálnej sieti napísal:  „Spiritovka pre Gotta. Sníval som o spolupráci s týmto legendárnym Maestrom, posledný rok som sa o to aj snažil a bolo to na dobrej ceste. Keď som sa pred par týždňami dozvedel že nás Karel opustil, predstavoval som si, že robíme spolu song a vznikla skladba NAVŽDY MLADÝ.“

https://www.instagram.com/p/B3IHVH5B6th/

Majkove dobré pocity zo skladby však dlho nevydržali. Fanúšikovia dali raperovi v komentároch jasné najavo, že originál je originál a on sám by sa mal posunúť ďalej a konečne prísť s niečim novým.

A to mohol mať Spirit tušáka, ako to dopadne. Nie je to totiž  zďaleka prvá verzia tejto známej skladby, ktorú si spievajú celé generácie fanúšikov.

Už v roku 2018  sa Gottovu pieseň, ktorá je zas prerábkou nemeckého Alphaville, dočkala úpravy v podobe spolupráce Gotta a Leoša Mareša.  A podobne ako verzia od Spirita si vyslúžila značnú kritiku od tej konzervatívnejšej časti českého a slovenského publika.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ektor zmizol a nikto nevie kam. Ukončil kariéru a stiahol sa?

https://www.instagram.com/p/B22A7jJhcFx/

Áno, je to tak. Spiritov dobrý úmysel vzdať hold zosnulému českému spevákovi sa minul účinku a song si vyslúžil nebývalú kritiku. Mnohí fanúšikovia sa negatívne vyjadrovali nielen o novom songu, ale kritizujú aj Majkovu stagnáciu v oblasti hudby, niektorí ho dokonca vyzývali, že mal zo slovenskej rapovej scény odísť na vrchole a že, je jeho skladby už nie sú tým, čo bývali.

Na druhej strane však aj pri tejto skladbe platí, že aj negatívna reklama je reklama a neprajné komentáre fanúšikov zatienili čísla.  Za týždeň si video na youtube pozrelo vyše 400 000 ľudí a práve tieto čísla vyšvihli song Navždy Mladý do top 10 v kategórii Trendy.

Uvidíme, či fanúšikovia predsa len nezmenia názor a túto novinku si časom neobľúbia. V každom prípade sa však potvrdilo, že dnes, popri návale mladých rapových talentov sa od Spirita čaká trocha viac.  Uvidíme, čo nám Majkova ďalšia tvorba prinesie. Bude to niečo originálne alebo zase ďalšia typická SPIRITOVKA?

Odporúčame