Nemôžeš v noci spávať? Môže to úplne zmeniť tvoj charakter, stačí obmedziť týchto pár zlozvykov!

Únava

Únava (Zdroj: Unsplash.com/Kinga Cichewicz)

#Ak sú ti bezsenné noci viac, než blízke a prehadzovanie sa zo strany na stranu ti vôbec nie je cudzie, tak by si mal vedieť, že strata čo i len jednej hodiny spánku znižuje vrodenú túžbu ľudí pomáhať si navzájom.

Môžeš sa stať sebeckejší a asociálnejší

Ako výskum v USA ukázal, nedostatok spánku nás robí sebeckými. Dokonca môžeš stratiť chuť pomáhať druhým a to aj príbuzným, či blízkym priateľom! Tím vedcov to zdôvodnil tak, že zlá noc tlmí aktivitu v tej časti mozgu, ktorá podporuje sociálne správanie.

Stručne a jasne, čím menej spíš, tým menej si spoločenský a stávaš sa sebeckým. Čísla hovoria jasnou rečou – výskum zaznamenal až 78 percentný pokles pomôcť druhému človeku, keď si unavený.

Čo teda z tohto článku pre teba vyplýva? Najlepšie je ísť spať „so sliepkami“, alebo čo je ešte dôležitejšie, obmedziť večerné pozeranie do mobilu, nakoľko ťa aj ten môže obrať o kvalitný spánok. Ak totiž nezaspíš a budeš celý deň unavený, vôbec nebudeš robiť rozdiel, keď ťa o pomoc požiada niekto blízky, alebo cudzí. Jednoducho ho odmietneš …


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, theguardian.com
Odporúčame