Druhá generácia VR predstavila trailer svojej prvej hry: Preskúmaš v ňom starodávny svet plný mechanických dinosaurov

Horizon na VR vyzerá skvele

Horizon na VR vyzerá skvele (Zdroj: Guerilla Games)

#Sony pomaly ale isto začína predstavovať svoju novú generáciu Virtuálnej reality. Podľa interných informácii má ísť o generačný skok a to ako v grafike, tak aj v ovládaní. Vraj máme cez okuliare vidieť svety na nerozoznanie od toho skutočného.


Herný Spider-Man zavíta aj na počítače: Poznáme dátum, kedy si ho zahráš, aj kedy príde pokračovanie


Virtuálna realita druhej generácie

Ešte začiatkom roka Sony predstavilo dizajn novej Virtuálnej reality. Taktiež sme dostali informácie, že ponúkne miesto Full HD obrazu, aký je dostupný teraz, až 4K rozlíšenie s podporou HDR. Samotná technológia bude mať širší pozorovací uhol (až 110°) a bude sledovať tvoje oči, prispôsobí im obraz a ty tak nikdy nebudeš vidieť na okraj zorného poľa.

Súprava má byť po novom vybavená aj špeciálnymi vibráciami a to nie len v ovládačoch s haptickou odozvou, ale aj v samotnom headsete. Zabezpečia ju zabudované motorčeky. No a v neposlednom rade sa máme tešiť aj na bezproblémové zapojenie jedným USB káblom. Povedzme si úprimne, tú skrinka navyše so 4 ďalšími káblami na PlayStation 4 nebolo jednoduché spojazdniť ani s manuálom.

Druhá generácia VR
Druhá generácia VR (Zdroj: Sony)

Horizon teraz aj z pohľadu prvej osoby

Headset nám teda bol predstavený. Teraz sa však Sony pochválilo ukážkou prvej hry a tá skutočne posúva hranice výrazne dopredu. Rozlíšenie je skvelé, efekty nesekajú a vyzerajú dobre, svet vyzerá byť živý… takto si predstavujeme novú generáciu Virtuálnej reality.

Hra Horizon: Call of the Mountain nebude nadväzovať na hlavný príbeh série s Aloy. Pozrieme sa v ňom na úplne novú postavu, s ktorou budeš nehostinný, no krásny svet skúmať. Sony však už potvrdilo, že počas kampane narazíš aj na hlavnú hrdinku či iné známe tváre. Nosná téma však stále bude boj s mechanickými tvormi podobnými dinosaurom, pričom disponovať budeš na začiatok len lukom a šípmi.

Ako hodnotíš ukážku?


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, playstation.com
Odporúčame