Herný Spider-Man zavíta aj na počítače: Poznáme dátum, kedy si ho zahráš, aj kedy príde pokračovanie

Spider-Man prichádza na PC

Spider-Man prichádza na PC (Zdroj: Sony Interactive Entertainment)

#Obľúbený pavúčí hrdina má za sebou veľmi úspešné dve hry pre konzoly PlayStation. Sony však začína cieliť aj na počítačových hráčov a po tituloch ako Uncharted či God of War im ponúkne zahrať si aj úspešného Spider-Mana. Stane sa tak ale až po 4 rokoch od jeho vydania na konzoly.

Hru Marvel’s Spider-Man portovala firma Nixxes, ktorú Sony nedávno odkúpilo. Oceňovaný titul si počítačoví hráči zahrajú od 12. augusta. Na úvod bude dostupný na Steame a na Epic Games.

Okrem základnej hry bude možné dokúpiť si aj rozšírenie The City That Never Sleeps, ktoré ponúka hneď tri DCL s celkovou hernou dobou asi 10 hodín. Samotný príbeh so všetkými vedľajšími úlohami ti zaberie 30 – 40 hodín času v závislosti od obtiažnosti a tvojej šikovnosti.


Fanúšikovia sa zbláznili: Jediná strana z komiksu o Spider-Manovi sa vydražila za viac ako 3 milióny dolárov!


Teš sa aj na Milesa Moralesa

Nebolo by to Sony, aby doručil ochutnávku jednej hry a vykašľal sa na pokračovanie. Spin-off s názvom Spider-Man: Miles Morales sa dostane taktiež na počítače, ale s menším oneskorením. Sony zrejme chcelo pôvodne vydať obe hry súbežne, no to sa im nepodarí kvôli časovému sklzu. Na Milesa Moralesa budeme čakať do jesene.

Na rozdiel od konzol má ísť o obrovský skok v grafike a efektoch. Z našej skúsenosti môžeme potvrdiť, že scéna na moste z Moralesa nám vyrazila dych a počítačoví hráči sa majú na čo tešiť. Ak máš RTX grafiku, čaká na teba aj raytracing.

Bližšie detaily Sony zatiaľ neodhalilo a ak chceš vedieť, aké sú minimálne požiadavky na hru, bude treba ešte zopár týždňov čakať. Aj keď je Spider-Man pomerne náročná hra, neponúka príliš veľký svet a preto by si ju na základných detailoch mohli užiť aj hráči so staršími počítačmi.

Si skôr počítačový alebo konzolový hráč?


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, blog.playstation.com
Odporúčame