Ľudia opísali, čo sa im sníva počas pandémie: V tejto dobe sú sny jasnejšie a omnoho zvláštnejšie

Ľudia zdieľali svoje sny.

Sny sú počas pandémie živšie (Zdroj: freepik.com/freepik)

#Spomínaš si na tie chvíle pred rokom, kedy sme si hovorili, že pandémia bude trvať len niekoľko týždňov a onedlho znova zabudneme na rúška? Všetci vieme, ako to dopadlo. Aj po roku bojujeme s nebezpečnou chorobou a v mnohých krajinách stále platí lockdown. Od rodiny, známych či spoločenského života sme odrezaní už poriadne dlho.


NÁZOR Po vzore úspešných ľudí som každé ráno vstávala o 5:30: Ako dlho som to vydržala?


Dvadsať opýtaných ľudí v najnovšom projekte amerického týždenníka The New Yorker zdieľalo svoje sny. V noci sa podľa vlastných slov presúvajú do úplne iného sveta! Komentovali tiež, že sny sú jasné a veľmi živé, no nie vždy príjemné. Niektorým sa sníva o postavách bez tváre, iným sa zasa pripomínajú situácie, keď sme nenosili rúška. Nechýba však ani plávanie v oceáne, z ktorého nemali dobrý pocit alebo rádioaktívne jašteričky.

Ľudia tvrdia, že naše sny sú také aktívne preto, že náš život sa prakticky zastavil. V snoch však podľa nich môžeme nájsť aj uistenie alebo pokoj, aj keď niekedy prichádza v podobe zvláštnych snov. Jedna z opýtaných žien dokonca poznamenala, že sa v týchto časoch teší na spánok omnoho viac.

Ako je to u teba? Snívalo sa ti v poslednej dobe niečo nezvyčajné?

Zdroj: hashtag.sk, youtube.com/ The New Yorker
Odporúčame