Hľadáš slúchadlá na konferenčný hovor? Pomôžeme ti pri výbere

Vybrali sme pre teba najlepšie slúchadlá na konferenčný hovor

Hľadáš slúchadlá na konferenčný hovor? Pomôžeme ti s výberom! (Zdroj: Pixabay)

#Slúchadlá sú neodmysliteľnou súčasťou práce počas home office. No a tento rok sa mnohí z nás do takejto situácie dostali aj bez toho, aby to mali zadefinované v zmluve. Ak aj ty hľadáš slúchadlá na konferenčný hovor, ktoré ti dobre sadnú, budú pohodlné, kvalitné a za dobrú cenu, predstavím ti zopár dobrých rád a tipov.

Slúchadlá na konferenčný hovor
Samsung Galaxy Buds+ SM-R175 (Zdroj: heureka.sk)

Slúchadlá do uší

Na úvod je dôležité poznamenať, že nie je slúchadlo ako slúchadlo. Bez diskusie najpopulárnejšie sú slúchadlá do uší. Tie sa delia na dva druhy – takzvané „pecky“ a „štuple“. Tie prvé sú obyčajné plastové slúchadlá, ktoré ti dajú zdarma ku každému telefónu. Donedávna ich pribaľoval napríklad aj Apple.

„Pecky“ však nesedia každému, nakoľko tvoje ucho sa im musí prispôsobiť. Aktuálne najpopulárnejšie z nich, obľúbené Apple AirPods sú však zbytočne drahé na bežnú konverzáciu. Samozrejme, zvukový delay je minimálny a odhlučnenie prostredia výborné, to však neznamená, že sú na home office vhodné. Pri práci s Macom však môže ísť o dobrú alternatívu, ak ich máš už zakúpené.

Na druhú stranu „štuple“ sedia v uchu lepšie. Gumený štupeľ sa ti v uchu čiastočne prispôsobí a výhodou je aj fakt, že sa do zvukovou zasúvajú o dačo hlbšie, čo zabezpečí aj lepšie tlmenie hluku. Obľúbenými v tejto kategórii sú už dlhší čas Samsung Galaxy Buds+ a Niceboy HIVE podsie. Záleží od toho, aký rozpočet máš nastavený. Samsung ti ponúka tri rôzne možnosti odhlučnenia, Niceboy zasa hlbšie basy.

Slúchadlá na konferenčný hovor
Niceboy HIVE 2 (Zdroj: heureka.sk)

Slúchadlá cez hlavu

Druhou možnosťou sú slúchadlá cez hlavu, ktoré sú určite komfortnejšie pre naše uši, takže ich môžeš nosiť hodiny. Dôležité je však vybrať si materiál, z ktorých sú vyrobené – ideálny je napríklad textil či umelá koža. Tento typ slúchadiel však ťažšie tlmí okolité zvuky, nakoľko náš zvukovod nie je utesnený.

Výhodou pri nich však je určite kvalitnejší mikrofón. Dobrou voľbou sú Niceboy HIVE 2, či o niečo drahšie Marshall Major III. Obe dostaneš kúpiť do 50 eur. Niceboy potešia bezdrôtovým prevedením (kábel ši však pridať môžeš), Marshall zasa prevedením a materiálom.


Tieto bezdrôtové slúchadlá za 30 dolárov musíš mať: Ľahko porazia aj slávne Airpods


Z tej drahšej kategórie by som odporúčal hlavne spoločnosť Beats, konkrétne model Dr. Dre Solo 3. Za tento špás si však priplatíš, na oplátku však dostaneš skvelý vyvážený zvuk, rýchle nabíjanie, či špičkový dizajn. Využiť ich však len na konferenčné hovory by bol hriech.

Slúchadlá na konferenčný hovor
Behringer C-1U (Zdroj: heureka.sk)

Alternatíva vo forme mikrofónu

Najlepšou možnosťou pre špičkovú kvalitu tvojho zvukového prenosu bude zaobstaranie si vlastného mikrofónu. Možno to znie draho, no ver mi, že budeš príjemne prekvapený. Napríklad taký Behringer C-1U, ktorý vyhral vo svojej kategórii cenu Produkt roka, kúpiš od 35 eur.


Apple predstavil nové iPhony: Priprav sa na štyri rôzne verzie a daj zbohom nabíjačke a slúchadlám v balení


Za túto cenu síce nič nezmeníš na prijímaní zvuku, na druhej stranu hovoru však budú tvoj hlas počuť úplne čisto. Upevniť si ho vieš na stojančeky na stôl, ktoré zoženieš za pár eur. No a nakoľko ide o kondenzátorový typ mikrofónu, do tvojho počítača ho pripojíš len pomocou USB, takže vstup na slúchadlá máš stále voľný.

To, či pri mikrofóne použiješ aj slúchadlá, je na tebe. Kondenzátorové mikrofóny zaznamenávajú len zvuk v ich tesnej blízkosti, preto ak si dáš volajúceho na nižšiu hlasitosť, na slúchadlá môžeš pokojne aj zabudnúť. Samozrejme, stále ich odporúčam doplniť aj k mikrofónu. Vybrali si si niektoré slúchadlá na konferenčný hovor? Daj nám vedieť svoj názor nižšie.

Zdroj: hashtag.sk, trend.sk, heureka.sk
Odporúčame