Naozaj sú posledné série Simpsonovcov čoraz slabšie? Rastú len nároky divákov, myslí si jeden z tvorcov

simpsonovci

Jeden z tvorcov známeho seriálu je názoru, že rastú hlavne očakávania divákov (Zdroj: Flickr/Desiree Onievas Lopez)

#Simpsonovci sa dnes už nepochybne považujú za televíznu klasiku a pevnú súčasť populárnej kultúry. Diváci sa s nimi na televíznych obrazovkách stretávajú od roku 1989. Koncom tohto septembra odštartuje už tridsiata štvrtá séria. Skvelé postavy, absurdné situácie, do ktorých sa často dostávajú, vtipné hlášky, no a v neposlednom rade tiež trefné reakcie na aktuálne dianie. Tým všetkým si seriál získal svoje nezameniteľné miesto vo svete televíznej zábavy.

Mladšie ročníky s vyššími nárokmi

Simpsonovci mali vždy úspech nielen medzi divákmi, ale aj medzi kritikmi. Môžu sa pýšiť množstvom ocenení, medzi ktorými je aj neuveriteľných 34 cien Emmy. Žltá rodinka sa dokonca dočkala aj nominácie na Oscara, a to za krátky film z roku 2012. V seriáli sa objavilo aj veľa známych osobností a aktuálnosť seriálu nedávno potvrdila aj epizóda s Billie Eilish.

Podľa mnohých skalných fanúšikov ale kvalita seriálu v priebehu desaťročí klesla. Na kritiku zo strany divákov počas rozhovoru pre Comicbook reagoval jeden zo seriálových tvorcov, Al Jean. Seriál si podľa neho svoju kvalitu stále drží. Ako dôvod kritiky vníma skôr to, že nároky divákov rastú.

 „Zdá sa, že čím sú ľudia neskôr narodení, tým vyššie majú nastavenú latku. Samozrejme mám podiel vo všetkých sériách, ale tento rok máme dve nominácie Emmy. Na nominovanej epizóde som sa priamo nepodieľal a podľa mňa je skvelá. Taká dobrá, ako čokoľvek, čo sme vytvorili pred tým. A to môžem povedať celkom objektívne. A teší nás aj nominácia za krátkometrážny film, ten s Billie Eilish. Aj keď nedokážem byť úplne objektívny, tak viem, že pracujeme tvrdo a na našej práci nám záleží tak, ako to vždy bolo,“ zhodnotil Jean.

Stále vraj majú čo ponúknuť

Ako píše Screenrant, svojim výrokom tvorca naráža na to, ako sa zmenili kvalitatívne nároky na seriály a televíznu tvorbu ako takú. Vzhľadom na aktuálne nominácie na prestížne ocenenie zrejme nie je jediný, podľa koho majú Simpsonovci stále čo ponúknuť.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kultoví Simpsonovci: Predpovedali budúcnosť a nakrútili vlastný film – kto ich dabuje v češtine?

V rozhovore pre Comicbook Jean tiež hovoril o novom krátkometrážnom filme. Ten mal včera, ôsmeho septembra, premiéru na Disney +. Krátky film sa venuje Lise, ktorá sa chce stať Disney princeznou. Po stretnutí s viacerými zápornými postavami ale zisťuje, že je možno väčšou zábavou byť na chvíľu tou zlou.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, screenrant.com, comicbook.com
Odporúčame