Separ a Marpo v tracku CHOICES. Prečo vznikla táto skladba a čo je jej cieľom?

Separ spojil sily s Marpom a dočkali sme sa zaujímavej československej spolupráce, ktorá prináša osvieženie aprílového rapového obdobia. Track CHOICES je prinajmenšom netradičný, pričom necháme vás samotných, aby ste si urobili názor o tom, či to bude pre vás iba jeden pieseň z mnohých alebo ďalší banger zo Separovej, respektíve Marpovej produkcie. Ideme sa na to pozrieť podrobne. 

Včera sa vo veľkej miere hovorilo o spolupráci Rytmusa s Momom, ale našej pozornosti neušla ani nová skladba Marpa so Separom. Song s názvom CHOICES, o ktorý sa produkčne postaral uznávaný beatmaker Special Beatz, sa od zverejnenia teší veľkej popularite medzi poslucháčmi  či už slovenského alebo českého rapu. Potvrdzujú to aj samotné štatistiky na video platforme YouTube, veď túto skladbu si pustilo za niekoľko hodín približne päťdesiat tisíc priaznivcov. Ako to už býva zvykom, toto číslo bude bez väčších diskusií rásť.

Na druhej strane, musíme byť fér. Pod touto skladbou je pomerne veľa negatívnych komentárov, pričom dvojici rapperov je vyčítané predovšetkým to, či je hlavným cieľom tracku obohatiť poslucháčov, zabaviť ich, dostať do varu (a podobne), alebo jednoducho urobiť reklamu. V momentoch to tak skutočne vyzerá, čo si ľudia všimli, ale viete, koniec koncov je to vždy o tom, že každý môže tvoriť o čom chce a ako chce a je na samotných ľuďoch, či to ocenia alebo skritizujú.

Máme 21.storočie a slobodu prejavu, takže je zbytočné šíriť nenávisť a negatívne komentáre. Zaujímavosťou je, že okrem Separa a Marpa sa vo videoklipe okrem iných objavuje aj slovenský MMA fighter Attila Végh, ktorý je, predovšetkým v uplynulých mesiacoch, zárukou pozornosti a diskusie medzi ľuďmi. Predovšetkým Marpo má k bojovým športom veľmi blízko, veď nie je to tak dávno, čo v exhibičnom boxerskom zápase, ktorý bol ostro sledovaný, nastúpil proti slovenskému rapperovi Rytmusovi a podarilo sa mu zvíťaziť.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
5 typov ľudí, ktorí mi kazia náladu na (takmer) každom rapovom koncerte

Koniec koncov, podobné money fights, ako sa týmto zápasom hovorí, sú veľmi populárne, pretože ľudí to zaujíma. Pre príklad nemusíme chodiť ďaleko, stačí si pripomenúť dianie okolo YouTubera Jakea Paula. Inak, hovorilo sa o tom, že by Marpo s Rytmusom mohli mať jedného dňa odvetu, ale je to skôr nereálne ako reálne, nebudeme si klamať.

A aby sme to mali kompletné, k spolupráci s energetickým nápojom Tiger, ktorá je hlavnou témou tracku CHOICES, sa vyjadril na svojom profile na sociálnej sieti Instagram aj samotný rapper Separ. Napísal, že keď ide do spolupráce, tak si vyberá, musí v nich vidieť potenciál, pričom sa neriadi len tým, aká čiastka je na kontrakte. Jeho cieľom je zámer spolupráce, pričom Separ priznal, že odmietol už aj dohody za štvrť milóna eur, čo sú astronomické čiastky.

Člen skupiny DMS dodal, že na Tigeri sa mu páči, že prišiel s kampaňou, ktorej hlavným cieľom je dokázať mladým ľuďom, že vždy majú voľbu, vždy sa môžu rozhodnúť, že sa jednoducho nenachádzajú v pozícii, v ktorej by nemali východisko. Separ napísal, že sa mu páči koncept toho, že aj z úplnej stoky sa dá vypracovať na samotný vrchol. Myslíme si, že je prospešné pre celú vec, že sa rapper k spolupráci týmto spôsobom vyjadril, potom aj ľudia, ktorí track pôvodne skritizujú možno zmenia názor. Samotný zámer je totiž viac ako sympatický.

Foto: Separ, profil na Instagrame Separ

Odporúčame