Samsung predstavuje novú generáciu Galaxy Buds Pro: Oplatí sa investovať do týchto bezdrôtových slúchadiel?

Nová generácia Samsung Galaxy Buds Pro

(Zdroj: Samsung)

#Januárová konferencia Samsungu priniesla okrem predstavenia nových vlajkových lodí S21 a S21 Ultra aj niekoľko malých prekvapení. Jedným z nich je odhalenie doposiaľ najlepších bezdrôtových slúchadiel, aké kedy spoločnosť priniesla na trh. Budú však Galaxy Buds Pro skutočnou revolúciou a prerazia na trh tak, ako to majú výrobcovia v pláne?

Čo Galaxy Buds Pro prinesú

To, na čom Samsung so svojimi slúchadlami vždy staval, bol zvuk od AKG. Kvalitné basy, ale aj jemné výšky si vďaka nemu užiješ aj v tomto modeli a ako dlhoročný užívateľ Galaxy Buds musím povedať, že iné štuple do uší nedám.


Technológia, ktorá bude vládnuť v budúcnosti? LG prichádza s prvým mobilom, ktorého display mení veľkosť


Ďalej sa Buds Pro pýšia technológiou ANC, teda aktívne potláčanie hluku. Ten ti zabezpečí automatické potláčanie podľa toho, kde sa práve nachádzaš. Ak si sám v izbe, technológia sa zrejme vypne, ak však kráčaš hlučnou ulicou, pracuje naplno – a to bez toho, aby si niečo potreboval nastavovať.

Nová generácia Galaxy Buds Pro
Nová generácia Samsung Galaxy Buds Pro v plnej kráse (Zdroj: Samsung)

Spomínal som ti kvalitný zvuk od AKG. O ten sa znova postarajú dvojpásmové reproduktory, jeden z nich je určený práve pre silné basy, druhý zasa pre mäkké a čisté výšky. Poteší určite aj automatické prepínanie medzi zariadeniami, s ktorými máš svoje Buds Pro spárované. Stačí na zariadení len zapnúť Bluetooth.

Samsung aplikácia SmartThings dostáva novú aktualizáciu, ktorá ti pri zapnutej GPS nájde aj tvoje stratené slúchadlo. Práve strata môže niekoho od bezdrôtového typu odradiť. O celý chod Samsung Galaxy Buds Pro sa postará v celku malé, ale zato výkonné puzdro, ktoré ti zabezpečí celodenné počúvanie slúchadiel (výdrž slúchadiel je 8 hodín a krabička ti dodá ďalších 20) a rýchle nabíjanie.

Nová generácia Galaxy Buds Pro
Nové Samsung Galaxy Buds Pro rozobraté do detailu (Zdroj: Samsung)

Sú nové Buds skutočne nevyhnutnosťou?

Keď porovnáme Galaxy Buds+ a nové Buds Pro, ide určite o krok vpred. Aj keď pri staršom modeli nájdeš väčšiu výdrž slúchadiel, tie nové to dorovnávajú väčšou výdržou puzdra. Samozrejmosťou stále ostáva nabíjanie cez USB-C a výber z rôznych farieb.


Nový člen Galaxy rodiny: Lacnejšia verzia Samsung Galaxy S20 FE je nabité delo za cenu priemerného smartfónu


Naskytá sa ale otázka, či sú Buds Pro naozaj hodné zámeny za tvoje doterajšie slúchadlá. Je pekné, že majú dvojpásmový reproduktor, dlhú výdrž batérie, bezdrôtové nabíjanie či potláčanie okolitého hluku. Týmto všetkým však disponujú aj staršie a lacnejšie slúchadlá od Samsungu.

Nová generácia Galaxy Buds Pro
Krabička ti dodá ďalších 20 hodín výdrže (Zdroj: Samsung)

Sú Buds Pro hodné svojej ceny?

Nové slúchadlá dostali na konferencii nálepku 229 eur. Sú ľudia, ktorí takúto cenu za slúchadlá dajú, sú však aj takí, ktorí za dvesto eur kúpia celý telefón. Stále ale ide o nižšiu cenu ako za najnovšie AirPods Pro od Applu, tie však podľa môjho názoru ponúkli viac ako ich predchodca.

Aj keď samotná vlajková loď S21, na ktorú sú prednostne nové Buds určené, vyvolala množstvo otáznikov, nebudem ťa odhovárať od kúpy týchto nových slúchadiel. Ja svoje Buds+ určite za Pro nevymením, čo si pri nových AirPodoch určite povedalo aj mnoho Apple nadšencov.

Nová generácia Galaxy Buds Pro
Nové Samsung Galaxy Buds Pro vyzerajú naozaj elegantne (Zdroj: Samsung)

Predobjednávkový bonus k novému smartfónu

Ak ešte bezdrôtové slúchadlá nemáš a uvažuješ nad tým, s týmito budeš nesmierne spokojný. Dobre si však zváž, či si ich kúpiš samostatne alebo spoločne s novým smartfónom. Pri predobjednávke Samsungu Galaxy S21 (kúpna cena od 849€) totiž dostaneš tieto slúchadlá v cene.


Hľadáš slúchadlá na konferenčný hovor? Pomôžeme ti pri výbere


Toto je ponuka, ktorá môže zahrať Samsungu do karát. Mať najnovší smartfón aj s najnovšími slúchadlami (podotýkam, oba výrobky sú vysoko kvalitné) za cenu necelej tisícky nie je v dnešnej dobe zlé. Rozhodnutie, či zvolíš práve túto kombináciu, už nechám na teba.

Uvažuješ nad kúpou nových Buds Pro? A kúpiš si ich spolu s novým Galaxy S21? Podeľ sa o svoj názov v komentároch.

Zdroj: hashtag.sk, samsung.com
Odporúčame