Rytmusove filmy Priepasť a Eternal sa dočkali ocenení na prestížnom newyorskom festivale

Prestížny newyorský hip-hopový festival The New York Hip Hop Film Festival sa uskutočnil od 3. do 6. augusta a víťazi jednotlivých kategórií boli vyhlásení len včera v noci – teda 13. augusta. Ako sme teda už informovali v nadpise, nominované boli aj našim fanúšikom známe krátke filmy Priepasť a Eternal, ktoré sa teda dočkali aj výraznejšieho úspechu.

Už je to nejaký ten čas, čo tieto snímky uzreli svetlo sveta, a tak si poďme aspoň trocha priblížiť, čo to Priepasť a Eternal vlastne je. Jedná sa o krátke experimentálne hudobné filmy, ktoré kombinujú film a hudbu v originálnej podobe. Zároveň si touto formou Rytmus dokonale naladil fanúšikov na album Krstný Otec, ktorý získal 7 – násobnú platinu.

Ešte skôr, ako prejdeme ku samotným výsledkom a úspechom si priblížime festival, o ktorom sa tu vlastne bavíme. The New York Hip Hop Film Festival je prestížny filmový festival, v ktorom hlavnú úlohu zohrávajú filmy, kde je hudba, alebo hip-hopová kultúra vykreslená v istom príbehu. Jedná sa o najdôležitejšiu svetovú udalosť svojho druhu. Okrem iného získal tento festival ocenenie „Best of the Fests„, ktoré si organizátori prevzali od slávneho režiséra Quentina Tarantina. Dejiskom tohtoročného festivalu bolo National Black Theater (v Harleme, New York). Ak by ste sa chceli dozvedieť o festivale viac, určite navštívte ich oficiálnu webovú stránku.

Základné informácie máme za sebou, takže prejdime ku tomu podstatnému. Oba filmy mali niečo spoločné. Režíroval ich úspešný poľský režisér patriaci pod 9Liter Filmy Błażej Jankowiak. Błażej je režisér, kinematograf, scenárista a od roku 2008 aj vlastník spomínanej spoločnosti 9Liter Filmy, ktorú založil spolu so svojim otcom. Na konte má už veľký počet úspešných domácich, ale aj zahraničných spoluprác, za ktoré už získal množstvo významných ocenení, ku ktorým teda po včerajšku pribudli aj ďalšie.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rap vládne aj medzi hokejistami. Koho počúvajú slovenskí juniori?

Za film Priepasť, ktorý bol uverejnený koncom roka 2016 získal cenu za „Najlepšie režírovanie“ hudobného filmu. Na tomto festivale bol ale okrem prvého menovaného filmu nominovaný aj film Eternal, ktorý tiež neostal bez povšimnutia a dočkal sa hlavnej ceny za „Najlepšie vizuálne efekty„.

Všetkým výhercom srdečne gratulujeme, no najviac sa tešíme z toho, že medzi nimi nájdeme aj mená z našich končín. Za poskytnuté informácie ďakujeme tímu 9Liter Filmy!

 

Odporúčame