Rytmus pre Startitup prehovoril o minulosti aj dokumente. Čo prezradil?

Momentálne sa o Rytmusovi hovorí o niečo viacej, ako tomu bolo v minulých týždňoch. Dôvodom nie sú nové skladby, ani turné s Kontrafaktom, ale dokument TEMPOS. Tempos, film, ktorý Rytmus vytvoril spolu so spoločnosťou Red Bull poskytuje ojedinelý pohľad na tridsať rokov kariéry tohto slovenského rapera. 

Kvalitnému filmu je potrebné urobiť kvalitné promo. Áno, aj keď sa jedná o osobnosť, akou Patrik Vrbovský určite je, tvorcovia nechceli, aby sa Tempos dostal iba k Rytmusovým priaznivcom či ľuďom, ktorí dlhodobo sledujú rap. RedBull a ostatní sa snažia Tempos dostať k širšej cieľovej kategórii.

Preto vidíme trailer na tento dokument aj v televíziách či na internete. Okrem toho, Rytmus sa objavuje v rozhovoroch či videách, ktoré by mali ľuďom priblížiť o čom vlastne Tempos bude. Jeden taký piešťanský raper absolvoval aj pre portál Startitup. My ti ho sem pripájame, aby si sa niečo nové dozvedel, prípadne, aby si si urobil sám názor o tom, či sa na Tempos oplatí ísť alebo nie.

Príjemný rozhovor, ktorý nie je prehnane dlhý ti poskytne množstvo zaujímavých informácií. Aby sa to tu nezvrhlo na promovanie tohto interview, necháme na teba, či sa oplatí kliknúť alebo nie. Rytmus vysvetľuje o čom Tempos vlastne je a dodáva, že keby bolo na ňom, celá snímka by trvala približne šesť hodín.

Dôvod je prostý, predovšetkým 90.roky poskytujú množstvo archívnych záberov, ktoré verejnosť doposiaľ nevidela. A keby ľudia videli, v akých podmienkach sa koncom minulého tisícročia robil v našej krajine rap, zrejme by ešte viac ocenili, čo Rytmus pre rapovú scénu v Slovenskej republiky urobil.

Patrik Vrbovský taktiež dodáva, že pôvodne si nemyslel, že ho bude hudba a rapovanie živiť. Prvý honorár dostal za tancovanie, pričom rap mal ako doplnok a hobby popri práci v kasíne, v ktorom robil ako mladík. Následne spoznal ľudí, ktorí nasmerovali jeho život do úplne nových reálí. O Egovi a Anysovi pravdepodobne ani nemusíme písať.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Marpo sa obul do popových spevákov. Klamú o peniazoch?

Viac prezrádzať nejdeme, nech si, ako spomíname vyššie, urobíš názor sám. Rytmus je na očiach teraz často a bude ešte viac, pretože už čoskoro bude Kontrafakt koncertovať so svojím albumom Real Newz. Krst je na programe v Bratislave koncom tohto mesiaca.

Odporúčame