Pošle Gábor Boráros Rytmusa k zemi brutálnym spôsobom?

Už 27.decembra 2021 je na programe galavečer bojových umení, na ktorom bude hráť prím box, pričom zaujímavosťou je, že súčasťou tohto podujatia bude niekoľko postáv rapového sveta. Kombinácia rapu a bojových umení je trendom, ktorý je aktuálne nielen v zahraničí, ale stále viac a viac aj v našich končinách.

Nikto nepochybuje o tom, že sa budeme mať na čo tešiť, pričom ako sme mohli vidieť medzi Čis T-m a Frayerom Flexkingom, rozhodne sa nebude jednať o nejakú exhibíciu, v ktorej by bolo vopred jasné, kto bude víťazom. Jednotliví rapperi, alebo v tomto prípade fighteri, chcú zvíťaziť, pretože nech už sú na tom vo svojich kariérach akokoľvek, nikto nechce odchádzať z ringu ako porazený.

To platí aj o Rytmusovi. Ikona slovenského rapu ide do druhého profesionálneho boxerského zápasu v kariére. Ten prvý, pred troma rokmi proti českému interpretovi Marpovi, skončil porážkou na body, i keď treba uznať, že Rytmus vtedy zanechal veľmi dobrý dojem a naznačil, že keď človek poctivo trénuje a baví ho to, čo robí, tak to môže dotiahnuť ďaleko. Teraz by chcel zvíťaziť, ale nebude to mať jednoduché. Práve naopak, bude pred ním stáť ešte kvalitnejší súper.

Pri všetkej úcte k Marpovi, Marpo je stále hudobný interpret, ktorý boxuje, avšak teraz bude proti Rytmusovi v ringu profesionálny športovec. Súperom rappera z Kontrafaktu je Gábor Boráros, jeden z najznámejších bojovníkov slovenskej a českej MMA scény, ktorý dal vo veľkej miere o sebe vedieť predovšetkým počas posledných rokov v organizácii OKTAGON MMA.

Uplynulé MMA výsledky Gábora Borárosa neskončili zdarom, na druhej strane, stáli proti nemu kvalitní súperi, spomenúť môžeme Matúša Juráčka či Tata Primeru, nebezpečných bijcov z OKTAGON MMA. Aby ste ale mali predstavu, aký skúsený bojovník Gábor, ktorého prezývajú The Beast, v skutočnosti je, je potrebné si uvedomiť, že má za sebou 28 profesionálnych MMA zápasov, v ktorých si zapísal 18 výhier.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kali a Peter Pann stále majú svoj sen. Takýto bude ich nový album!

Proti Rytmusovi je favorit, i keď sa jedná o box a nie o MMA, a teda veľa z toho, čo sa môže v klietke, v ringu predviesť nemôže. Ak ale máte Gábora nasledovaného, viete, že jeho zápasy sa väčšinou odohrávajú v stoji, pričom box mu ide lepšie ako napríklad grappling. A teda, boxerský duel mu môže paradoxne vyhovovať viacej ako MMA zápasy. Preto sa objavujú hlasy, či si Rytmus na svoje plecia nenaložil príliš veľké bremeno, alebo inými slovami, či nie je toto sústo preňho priveľké.

Rytmus je známy tým, že si dáva veľké ciele, ciele, ktoré sa môžu zdať v konkrétnom čase konkrétnym ľuďom prehnané až nelogické, ale viackrát ich už dokázal naplniť. Od jeho posledného boxerského zápasu prešli tri roky, pravidelne trénuje, pripravuje sa a fight life ho baví ako filozofia celkovo. To sú všetko faktory, ktoré môžu prispieť k jeho kvalitnému výkonu.

Na druhej strane ale netreba zabúdať na Gábora, ktorý si chce po troch prehrách v OKTAGON MMA za sebou napraviť športovú chuť a taktiež, ak by prehral zápas s rapperom, jeho kritici by sa ozývali ešte hlasnejším spôsobom. A to rozhodne nechce. Preto 27.decembra v ringu nebude bojovať iba o Rytmusov skalp, ale aj o svoje fighterské renomé.

Photo credits: Rytmus, Gábor Boráros, koláž, IG

Odporúčame