Film Barbie čelí kritike ešte pred premiérou: Ryan Gosling je vraj na rolu Kena príliš starý

Hodí sa Ryan Gosling do úlohy Kena?(Zdroj: Flickr.com/The Doll Cafe)

#Už vieš, či sa do kina vyberieš najskôr na Barbie alebo Oppenheimera? Dátum premiéry Nolanovho filmu je v posledných dňoch na pretrasoch, no nediskutuje sa len o tom! Z viacerých strán zaznieva názor, že výber hereckého obsadenia Kena nebol veľmi dobrou voľbou. Čo na to hovorí samotný Ryan Gosling?

Gosling v tom nevidí problém

Herecké obsadenie komediálneho filmu Barbie je skutočne hviezdne – Margot Robbie, Emma Mackey či Will Ferrel. Do úlohy ikonickej „hračky“ Kena, ako hlavného mužského protagonistu, vedenie obsadilo 42-ročného Ryana Goslinga. Ten sa netajil tým, že v sebe najskôr potreboval nájsť tú správnu „Ken-ergiu“, pretože film ako Barbie sa predsa tak často nevidí.

Svoje sily teraz musí sústrediť na obranu nového alter ega po tom, čo bol v apríli uverejnený prvý trailer a na sociálnych sieťach sa mnohí začali sťažovať na hercov vysoký vek. Gosling pritom patrí k najmladším hercom, ktorí boli nominovaní na Oscara!

V rozhovore pre GQ sa na adresu týchto skeptikov ironicky vyjadril: „Ak sa ľudia nechcú hrať s mojím Kenom, je tu veľa iných Kenov, s ktorými sa dá hrať.“ Táto kritika mu prišla celkom zábavná, pretože sa nik nesústredil napríklad na to, čím sa Ken živí, ale zamerali sa len na jeho vzhľad. 

Haterov označil za pokryteckých fanúšikov hračky od Mattela, pretože pravý obľúbenec by vedel, že na jeho veku nikdy skutočne nezáležalo. So smiechom potom Gosling priznal, že sa cíti ako Kenov „zástupca“. Na účinkovanie vo filme nemal len povrchné dôvody, ako je popularita, ale aj fakt. že ním prispel do projektu, ktorý dáva do popredia silné ženské postavy. 

Ken je preňho osobnou záležitosťou 

Komédia režírovaná Gretou Gerwigovou sa Goslinga dotýka aj osobne. Kanadský herec sa priznal, že s bábikami Barbie a Kena sa bežne hrávajú aj jeho dve malé dcéry. Postupne si sám uvedomil, že by si táto postavička zaslúžila vlastný príbeh: „Jedného dňa som ho videl vonku v bahne tvárou dolu, vedľa rozmačkaného citróna,“ pričom v ňom skrsla myšlienka, že „príbeh tohto chlapa je potrebné vyrozprávať.“

To, či sa ti hviezda Zápisníka jednej lásky alebo La La Landu bude páčiť aj vo filme Barbie už necháme na teba. No treba uznať, že chopiť sa roly umelohmotnej bábiky autentickým spôsobom nezvládne žiadne herecké béčko, takže Goslingov výkon bude stáť rozhodne zato!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
TEST Ceruzky na pery: Jedna z nich vysušovala ústa - je vôbec vyššia cena zárukou kvality?

 

Je podľa teba Ryan Gosling na úlohu Kena už pristarý?

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk gq.com cnn.com
Odporúčame