Batohy značky Fjällräven patria medzi najobľúbenejšie: Vznikli, lebo v obchodoch nič podobné nebolo

Ruksaky značky Fjällräven Kånken, stoja za minuté peniaze? (Zdroj: Unsplash.com)

#Značka Fjällräven bola založená v roku 1960. Je to švédska spoločnosť, ktorej názov je totožný s pomenovaním arktickej líšky. Líška sa stala pravdepodobne preto aj logom tejto značky. Prvými výrobkami boli batohy, ktoré mali “vonkajší rám”, narozdiel od bežných foriem ruksakov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kånken (@kankenofficial),

V obchodoch nič podobné nebolo

Tento nápad svitol v hlave zakladateľovi značky Åkeovi Nordinovi po neustálych sklamaniach z bežných batohov, ktoré boli nepohodlné a spôsobovali mu problémy s chrbtom. Hľadal batoh, ktorý by mu poskytoval lepšiu oporu a ľahšie by v ňom prenášal ťažšie veci. Kvôli svojmu neúspešnému hľadaniu jeden z týchto batohov navrhol nakoniec sám.

V súčasnosti má poločnosť Fjällräven oveľa širší sortiment. Okrem batohov ponúka oblečenie a rôzne doplnky. Značka je známa po celom svete, no najväčšej popularite a hlavnej zákazníckej základni sa spoločnosľ Fjällräven teší v Európe.

#kanken
Patríš medzi milovníkov ikonického batohu Kånken? (Zdroj: Unsplash)

Prečo sú tak populárne?

Vďaka svojej kvalite a odolnosti sú batohy Fjällräven také populárne. Taktiež sú pohodlné na nosenie, vydržia veľmi dlho a svoj tvar si držia aj roky. Výroba, materiál a kvalita sú prioritné pri všetkých batohoch Fjällräven, najmä v prípade Kånken, ktorý je jedným z najpredávanejších batohov tejto značky.

Ďalším dôležitým bodom, ktorý napomáha k ich populárnosti sú inovatívne dizajny. Ich minimalistický štýl sa len veľmi ťažko porovnáva s inými značkami. Batohy sú navrhnuté tak, aby umožňovali ľahký prístup do hlavnej priehradky a vreciek.

Neposledným faktorom ich popularity sú zaujímavé veľkosti. V prípade batohu Kånken si môžeš vybrať z 3 najobľúbenejších veľkostí – 7, 16 a 20 litrov. Batoh je na prvý pohľad malý, ale unesie naozaj veľkú váhu.


Neboj sa nosiť tepláky každý deň: Ak ich správne skombinuješ, pokojne v nich vyjdi do ulíc


Treba si našetriť

Ceny batohov začínajú na zhruba 80 eurách a presahujú aj stovku. Záleží od modelu či dizajnu. Batohy Kånken sú drahé, pretože sú odolné, ľahké, všestranné, inovatívne a sú vyrobené z ekologického materiálu.

Fjällräven bohužiaľ nezverejňuje, koľko utrácajú za materiál a prácu, takže je skutočne ťažké odhadnúť, aký vysoký zisk dosahujú. Dalo by sa však tvrdiť, že ich cena je určená kombináciou nákladov na kvalitu, dlhodobej životnosti materiálu a tiež ich záväzku k životnému prostrediu.

Aj keď sa môže zdať, že Fjällräven Kånken je len módny výstrelok, ktorý čoskoro nahradí nový, v skutočnosti ide o naozaj kvalitný batoh. Tí, ktorí ho majú, ho milujú z rôznych dôvodov, jedným z nich je aj to, že aj po čase vyzerá stále ako nový.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Fjällräven Kånken Bags (@myfoxbag),

Vedel si že …

  • Niektoré výrobky značky Fjällräven sa vyrábajú v Číne, zatiaľ čo zvyšok sa vyrába hlavne v Južnej Kórei.
  • Fjällräven vyrába ročne 200 000 kusov Kånken batohov v rôznych veľkostiach a odtieňoch.
Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame