Skryté detaily, ktoré si si v rozprávkach zaručene nevšimol! Prezradia ti viac o príbehu

Skryté detaily, ktoré si si v rozprávkach zaručene nevšimol

Skryté detaily, ktoré si si v rozprávkach zaručene nevšimol (Zdroj: pixar.com)

#Rozprávky nepatria práve k náročným žánrom, a preto nám stačí, keď si ich pozrieme len raz a pochopíme celý dej. Niekedy sa v nich však môžu ukrývať drobné detaily, ktoré si všimne len pozorný divák.

Na Reddite existuje skupina ľudí, ktorí odhaľujú drobné detaily skryté vo filmoch. Na prvý pohľad by sa ti mohli zdať nedôležité a nemusel by si si ich ani všimnúť. V skutočnosti sú však veľmi dôležité a prezradia ti omnoho viac o samotnom príbehu.


RECENZIA Animák Soul ukazuje, ako by mohlo vyzerať bytie ešte pred narodením: Svoj pohľad na vznik projektu nám prezradili samotní tvorcovia!


Tentoraz sa online detektívi zamerali na rozprávky od spoločnosti Pixar. Všimli si, že niektoré scény sú až realisticky presné a môžu ti prezradiť viac o samotnom príbehu. Všimol si si niektorý z týchto detailov?

1. Hore

V rozprávke Hore je Dug jediný pes, ktorý úspešne vystopoval tropického vtáka. Je to preto, lebo Dug (zlatý retríver) je jediný, ktorý má vyvinutý lovecký pud.

In Up (2009), Dug is the only dog to successfully track down the Tropical Bird because he is the only Hunting Dog (Golden Retriever). All the others are Guard Dog breeds. from r/MovieDetails

2. Hľadá sa Nemo

Gill z rozprávky hľadá sa Nemo je druh ryby, ktorá sa volá maurský idol. Tento druh sa v zajatí necíti dobre. Práve preto Gill prichádza s plánmi na útek.

In Finding Nemo (2003), Gill is a moorish idol. This species is known to not handle captivity well, so him being the one who constantly comes up with escape plans makes sense. from r/MovieDetails

3. Hľadá sa Nemo

Pri hľadaní Nema začne žralok Bruce plakať, že nikdy nevidel svojho otca. Táto scéna je vedecky úplne presná, nakoľko samci žralokov sa pária so samicami, a potom odchádzajú. Takže mláďatá žralokov nikdy nestretnú svojho otca.

In Finding Nemo, Bruce the shark starts crying when Marlin starts talking about Nemo, saying “I never knew my father”. Male sharks mate with the female then leave, so baby sharks never actually meet their father. from r/MovieDetails

4. Ratatouille

V Japonsku sa z brokolice na pizzy stanú papričky. Je to preto, lebo japonské deti nemajú rady papričky. Spoločnosť Pixar tým lokalizovala vtip.

In Inside Out, the pizza toppings were changed from broccolis to bell peppers in Japan, since kids in Japan don’t like bell peppers. Pixar localised the joke. from r/MovieDetails

5.  Rodinka úžasných

Režisér Bred Bird chcel dať Dashovi v určitých scénach realistický hlas, a preto chcel, aby herec  Spencer Fox behal okolo štúdia Pixar, až kým sa neunavil.

In the Incredibles (2004), director Brad Bird wanted to give Dash a realistic out-of-breath voice in certain scenes so he made actor Spencer Fox run four laps around the Pixar studio until he got tired. from r/MovieDetails

6. Wall-E

Ak sa pozriete pozorne, úder blesku do dáždnika, ktorý drží Wall-E mu nabije batériu na plný výkon.

If you look closely after the lightning strikes the umbrella Wall-E is holding the electricity from the bolt charges his battery back to full from r/MovieDetails

Zdroj: hashtag.sk, boredpanda.com, Subreddit/MovieDetails
Odporúčame