Parodoval si v škole učiteľky? Matej to robí na TikToku tak skvelo, že získal tisícky fanúšikov!

Matej Mišiak

Matej Mišiak zaujal miesto na slovenskej scéne najmä vďaka paródiám zo školského prostredia (Zdroj: Osobný archív/Matej Mišiak)

#TikToker Matej Mišiak zaujal miesto na slovenskej scéne najmä vďaka paródiám zo školského prostredia. Učiteľky, ktoré stvárňuje v tých najbežnejších situáciách, aké zrejme pozná každý z nás, sú perfektným zdrojom zábavy. Prezradil nám, čo ho k tvorbe tohto obsahu viedlo, ale aj to, kde berie inšpiráciu na svoje videá.

Tvoje príspevky na sociálnych sieťach sú mimoriadne úspešné. Ako a kedy si začal tvoriť content?
Všetko začalo cez koronu, keď bolo počas prvého lockdownu všetko zatvorené. Vtedy to bolo ešte také zvláštne, ľudia žili v strachu… Bol som doma, dni mi utekali a ja som sa nudil. Všetci fičali na TikToku, ktorý zažíval najväčší boom.

Moja sestra tam natáčala nejaké videá a v jeden večer, keď sme sa doma nudili, ma motivovala vytvoriť niečo vlastné. Natočil som úryvok nejakej pesničky. Malo to úspech, chytilo ma to a rozhodol som sa točiť.

Začal som spracúvať veľa tém – urobil som asi 10 videí z bežného života, no tie nemali až taký úspech. Potom som sa rozhodol, že natočím učiteľku. Prvé video parodovalo učiteľku v školskej jedálni. Ja som to natočil, malo to úspech, tak som v tom pokračoval. Boom nastal, keď som postol video učiteľky pri pozeraní filmu v škole. Dosiahlo 600-tisíc vzhliadnutí.

Dokonca mi zanechávali komentáre známe slovenské TikTok osobnosti, čo pre mňa veľa znamenalo. Vtedy ma to nakoplo a začalo ma to poháňať vopred. Extrémne rýchlo mi narástol počet sledovateľov, takpovediac zo dňa na deň. Som strašne rád, že som to začal robiť a objavil som môj skrytý talent. Keby mi to niekto pred troma, štyrmi rokmi povedal, neveril by som…

Tvoriť na TikTok začal ešte počas covidu (Zdroj: Osobný archív/Matej Mišiak)

Čo bolo pre teba v živote najväčšou výzvou? 
V minulosti som bol hanblivý a nemal som rád spoločnosť ľudí. Dokonca som sa hanbil na telesnej v škole, keď som mal skákať cez kozu. Cítil som sa nepríjemne kvôli tomu, že sa na mňa ostatní pozerali.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Dávaš si pred sexom pohárik na povzbudenie? Omamné látky milovanie nezlepšia, môžu dokonca ohroziť život!

Najväčšou výzvou pre mňa bolo, keď ma začali pozývať do podcastov či do Telerána. Zavolali ma preto, lebo bavím ľudí, ale ukázať sa premiérovo pred kamerami v živom vysielaní bolo čosi iné. Mal som z toho úzkosť, bilo mi srdce… Bál som sa, že sa zakokcem. Myslím si, že by som mal stále trému, keby som mal ísť opäť pred kamery. Časom si však na to človek zvykne.

Čo ťa na práci influencera najviac baví?
Teší ma, keď ma ľudia vonku spoznávajú a prihovoria sa mi, že ich baví moja tvorba. Je to pre mňa pocta, keď mi hovoria pekné slová, ktoré ma zahrejú pri srdci. Mnoho ľudí sa v mojom contente nájde – či učiteľky alebo aj moje bývalé učiteľky, ktoré mi dokonca písali. Nebol som vzorný žiak, takže boli prekvapené, že som sa takto „vyšplhal“.

Sleduje ťa čoraz viac followerov. Čakal by si, že sa staneš takýto známy?
Keď mi začali stúpať sledovatelia, ani na um mi neprišlo, že by ma ľudia vonku mohli spoznávať a že by som mal byť „slávny“. Naozaj som to nebral vážne. Pamätám si, keď ma prvé dievčatá spoznali v kaviarni a hovorili: „To je ten z TikToku“. Zostal som zarazený, že ma ľudia spoznávajú. Bolo to pre mňa také wau, že sa stávam známym. Nečakal som to, no je to veľmi príjemná skúsenosť…

Minule v obchode ma jedna staršia predavačka oslovila, že má rada moje videá, aj sme sa odfotili. Sledujú ma ľudia rôznych vekových kategórií – od puberty až po staršiu generáciu. Je to veľmi milé.

Jeho videá oslovujú takmer všetky vekové kategórie (Zdroj: Osobný archív/Matej Mišiak)

Kde zbieraš inšpiráciu na tvorbu? Máš skôr spontánne nápady, alebo nad nimi dlhšie premýšľaš?
Inšpiráciu a nápady čerpám prioritne z mojich skúseností zo školských čias. Keďže som nebol veľmi poslušný žiak, materiálu mám dostatok. Učiteľky mám napozerané – všetky ich hlášky, pohyby a manévre. Mne sa to v hlave uložilo a ako som začal točiť, tak sa mi to všetko vynára z pamäti.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Neodolateľné a sladké pery ako med: Tento TikTok trend ti ich zaručí, zvládneš to v 3 krokoch

Napríklad, keď cestujem a napadne mi myšlienka, zapíšem si to do poznámok a neskôr nápad použijem. Neskôr, keď mám chuť, točiť si svoje myšlienky prezriem a ono sa mi to samo vynára. Potom už len spontánne natočím videjko…

Samozrejme, rozmýšľam aj nad tým, čo by sa ľuďom páčilo. Snažím sa točiť najmä to, čo by sa páčilo mne samému a mohlo by to mať úspech. Keď nemám nápady, natočím aj také, čo je pre mňa priemerné… Mnohokrát sa však stalo, že práve takýto content mal ešte väčší úspech ako ten, o ktorom som si myslel, že z neho budú fanúšikovia nadšení.

Ktorú sociálnu sieť máš z pohľadu tvorcu najradšej?
Myslím si, že je to TikTok. Ten mi práve veľmi pomohol v tom, aby som sa zviditeľnil. Doslova mi otvoril novú životnú cestu. Pre mňa je to najjednoduchší spôsob, ako sa zviditeľniť a točiť videá. Je to jednoduchá apka s vysokými dosahmi. Výhodou je, že priamo v aplikácii si môžeš točiť videá, vieš tam urobiť aj postprodukciu… Je to najlepšia aplikácia na tvorbu a pridávanie videí!

Samozrejme, oceňujem aj instagramové reelska, ktoré sú podobné TikToku, no aj napriek tomu je TikTok u mňa number one, taká moja srdcovka, ktorá ma dostala tam, kde som.

@matthew_kinggg #foryoupage #foryou #teacher #cesko #film ♬ original sound – Matej Mišiak

Už si spomínal post, ktorý „vystrelil“ tvoju kariéru na sociálnych sieťach. Povieš nám o ňom niečo bližšie?
Je to video o učiteľke, ktorá si prisadne k žiakovi pri pozeraní filmu cez vyučovanie. To malo neskutočný úspech. Natočil som to a v priebehu dvoch či troch dní to malo viac ako pol milióna videní. Písali mi tam slovenské celebrity, známi TikTokeri. Bolo to pre mňa neskutočné...

„Horel mi mobil“, čo mi stále chodili samé upozornenia, veľmi ma to motivovalo. Ešte bolo aj ďalšie video, ktoré vystrelilo, no to bolo dávnejšie. V podstate mám na konte viacero scénok, ktoré mali neskutočný úspech v priebehu pár dní.

Ako vyzerá bežný pracovný deň influencera? Vyžaduje si príprava contentu veľa času? 
Ja sa momentálne nepovažujem za influencera. Dajme tomu, že som tvorca videí alebo zabávač. TikTok ma neživí, popri tom normálne pracujem. Natáčanie je iba moje hobby, pretože chcem povzbudiť a rozveseliť ľudí. Zlepšuje mi náladu, keď viem viem, že to ľudí baví a že sa na videách smejú.

Keď príde natáčanie, musím mať na to náladu, čo samozrejme nie je každý deň. Keď už ale dostanem chuť, zapnem si veľké svetlo a začnem točiť. Pozriem si, čo by som mohol urobiť a idem na to. Netrvá to príliš dlho, odvíja sa to od nálady, ale myslím si, že do hodiny mám dve tri videá v pohode natočené.

Samozrejme, keď sa mi to nepáči, pretáčam to aj na 10 – 15-krát, takže je to niekedy dosť zdĺhavé. Aj napriek tomu ma to však baví (úsmev).

Napriek množstvu fanúšikov sa nepovažuje za influencera (Zdroj: Osobný archív/Matej Mišiak)

Na internete vedia byť ľudia poriadne krutí. Stretol si sa niekedy s urážkami a kritikou?
Áno, ľudia na sociálnych sieťach vedia byť dosť krutí a zákerní. Veľmi vedia svojím povýšeneckým postojom človeku ublížiť. Podľa mňa je to zakorenené v našej národnosti, lebo Slováci musia všetko okomentovať a zničiť.

Nie je to pekné a veľa komentárov druhých zraňuje, najmä influencerov. Ja si z toho nerobím nič, len si to prečítam a zasmejem sa nad tým. Občas sa aj nad niektorými zamyslím, ale nerobím si z toho ťažkú hlavu, keďže s danými ľuďmi reálne nič nemám. Beriem to tak, že komentárom podporil môj algoritmus, aj keď to bolo niečo negatívne.

Dá sa povedať, že mi je to jedno. Nech si každý píše to, čo chce. Je to len o ľuďoch. Ja by som v živote nepísal nejaké hate komentáre, lebo to na mňa pôsobí trápne. Ale iným ľuďom, ktorí si to pripúšťajú, môžu takéto nenávistné prejavy ublížiť, spôsobiť depresie, nedajbože ich priviesť k myšlienkam, že si ublížia. Nie je to sranda...

Myslíš si, že to majú influenceri na Slovensku ťažšie ako v zahraničí?
Ako sa to vezme – niežeby to mali ťažké, ale určite ťažšie kvôli tomu, že v zahraničí TikTokerom za videá platia. Napríklad, v Amerike už dávno mali platené za videá, dostávali rôzne darčeky. Na Slovensko to prišlo neskôr.

Človek si TikTokom u nás nevie zarobiť, kým sa mu neozve nejaká firma na spoluprácu. To by si sa ale tomu musel venovať naplno ako hlavnému jobu, aby si z toho vyžil. Človek ako ja, ktorý pracuje, na tvorbu contentu nemá až toľko času. 

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Matej Mišiak👑🔑 (@matthew_kinggg)

<script> 

Aké máš plány do budúcnosti? Budeš svoj content smerovať tak ako doposiaľ, alebo plánuješ pridať aj niečo nové?
Ešte mám veľmi veľa tém, ktoré chcem točiť. Obsahu je dosť, len čas je taký, aký je. Ale človek si na to nájde priestor, keď chce. Chcel by som pridať aj niečo iné – už som sa venoval napríklad aj životu v gastronómii alebo autoškole.

Chcem určite točiť aj niečo zo života, napríklad nejaké slovenské aféry... Robí to síce veľa ľudí, no každý má svoj štýl humoru. Ja si myslím, že by som tam mohol ukázať publiku iný spôsob, akým by som to zahral. V dnešnej dobe sa toho dá natočiť naozaj veľmi veľa...

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame