10 otázok pre Mirku Dobiš: S priamymi urážkami som sa paradoxne stretla len od menej úspešných „kolegov”

Mirka Dobiš

Mirka Dobiš je známa fashion stylistka (Zdroj: Instagram/fashionspy.sk)

#Fashion stylistka Mirka Dobiš je mimoriadne obľúbená kvôli svojim kreatívnym outfitom. Denne inšpiruje množstvo ľudí, a pritom sa zvláda naplno venovať aj svojej rodine a dvom deťom. Preto sme aj jej položili našich #10 otázok. Dozvedeli sme sa, aké je to byť influencerom, aj ktorá sociálna sieť je podľa nej dominantná.

Aká bola tvoja cesta za slávou? Bol to odmalička tvoj sen, alebo ti to jednoducho prišlo do života?
V prvom rade musím povedať, že sa vôbec necítim byť slávna. Vnímam to tak, že som viac na očiach, lebo to prináša moja práca. Módu som milovala od útleho detstva a venujem sa jej vlastne celý život. Profesijne ma živí posledných 15 rokov.

Čo bolo pre teba v živote najväčšou výzvou? Čo ťa na práci influencera najviac baví?
Som veľký kreatívec a mojou podstatou je tvorenie. Na tejto práci ma teda logicky najviac baví to, že čo si vymyslím, môžem realizovať. Taktiež veľmi oceňujem pestrosť každého dňa. Stereotyp vážne nehrozí. Influencer nie je zamestnanie, ani práca, je to životný štýl. Najväčšou výzvou bolo jednoznačne zladenie role matky, manželky, kamarátky a pracujúcej ženy tak, aby som v tom našla balans.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mirka Dobis (@fashionspy.sk)

Čo si musela urobiť, aby si ťa ľudia všímali dlhodobo a udržala si ich priazeň? Je to náročné?
Ja som sa nikdy nesnažila byť v priazni ľudí, ani byť povšimnutá. Vždy som sa venovala móde, či už ako módna stylistka, alebo neskôr ako blogerka. Aj na sociálnych sieťach som sa snažila v prvom rade priniesť pridanú hodnotu či rady pre moje sledovateľky.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Horúce fashion inšpirácie z Instagramu: Ako sa aktuálne nosia crop topy, kostýmy či milované martensky?

Môže sa stať influencerom ktokoľvek? Čo by si odporučila našim čitateľom, ktorí by chceli túto cestu skúsiť?
Povedala by som im, že sa musia rozhodnúť, v akej oblasti chcú byť influencer. Potom danú oblasť roky pilovať a snažiť sa byť špička v odbore. Či už sa chcete venovať vareniu, kráse, móde, bývaniu alebo lifestylu, je to náročná a dlhá cesta. Pripravte sa na mnoho nezdarov. Influencer nie je ten, kto pridáva pekné fotky na sociálnu sieť, ale ten, kto ma naozaj vplyv v danej oblasti.

Myslíš si, že to majú influenceri na Slovensku ťažšie ako tí v zahraničí?
Keďže zatiaľ pôsobím len na Slovensku a v Čechách, tak to vážne neviem porovnať.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mirka Dobis (@fashionspy.sk)

Ktorá sociálna sieť je podľa teba v súčasnosti dominantná?
Záleží, o akej vekovej skupine hovoríme, u starších je to jednoznačne Facebook, u ľudí 20+ Instagram a u mladších Tik Tok.

Ako vyzerá bežný pracovný deň influencera? Vyžaduje si príprava spolupráce veľa času? Ako to približne vyzerá „v zákulisí“?
V prvom rade treba povedať, že každý to má nastavené inak. Ja prinášam módny content a ten si vyžaduje dosť prípravy. Od kreatívy, prípravu spracovania idey, cez konzultáciu s klientom, zmluvné veci, až po schvaľovací proces a následne publikovanie. Tým to samozrejme nekončí a nasleduje komunikácia s fanúšikmi, vyhodnocovanie kampane. Skrátka, je to vždy niekoľkotýždňový proces. V zákulisí to vyzerá ako v každom inom biznise.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mirka Dobis (@fashionspy.sk)

Na internete vedia byť ľudia poriadne krutí. Stretla si sa niekedy s priamymi urážkami a kritikou? Ak áno, ako to vnímaš?
Musím povedať, že ja mám veľmi vďačnú a inteligentnú základňu. S kritikou a priamymi urážkami som sa paradoxne stretla len od menej úspešných a závistlivých „kolegov“.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Aké outfity priniesli milovníci reggae na Uprising? Odchytili sme aj krásnu speváčku Tinu!

Aké sú tvoje plány do budúcnosti? Rada by si pokračovala v doterajšej ceste, alebo chceš preskúmať aj niečo nové?
Plánov je veľmi veľa a aktuálne pracujem na spustení niektorých z nich. Tento mesiac otvárame v Bratislave prvé štúdio, kde budeme organizovať workshopy. Moje online kurzy o móde sú veľmi obľúbené a fanúšikovia si ich dožadujú aj live. Taktiež pripravujem svoju prvú kolekciu spolupráci s jednou veľmi známou slovenskou značkou. Veľmi sa na to teším. Verím, že bude úspešná! Pre všetky novinky ideálne sledujte môj Instagram účet @Fashionspy.sk 🙂


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame