10 otázok pre Bekima: Aj na Slovensku si zarobíš pekné peniaze, ak si dosť dobrý

Bekim

Aj Bekimovi sme položili našich 10 otázok (Zdroj: Instagram/bekimko)

#Do našej pravidelnej rubriky s názvom #10otázok sme prizvali aj Bekima. Známy influencer, moderátor a komik nám dal desať svojich odpovedí. Opýtali sme sa na jeho pracovný život, aké boli jeho začiatky aj či chcel byť celý život slávnym.


10 otázok pre Miroslava Baču: Influencerom by nemal byť hocikto, popularita tiktokových tanečkov je ubíjajúca


Aká bola tvoja cesta za slávou? Bol to odmalička tvoj sen, alebo ti to jednoducho prišlo do života?

Vždy som sníval o tom, že budem slávny, ale nikdy som na to nekládol dôraz a nehovoril si, že musím, musím, musím. Ono to vlastne prišlo úplne samé. S natáčaním môjho úrazu mi pomáhal kamarát. Jedného dňa jeho spolužiačka potrebovala dokument o nejakom zaujímavom človeku, tak nás oslovila, že či by to nenatočil a nepostrihal.

On jej môj dokument dal, malo to vtedy polhodinu a všetci z toho úplne šaleli v tej škole, páčilo sa im to. Tak sa ma kamarát opýtal, či neurobíme nejakú kratšiu verziu a nedáme to von na YouTube. Spravili sme, zverejnili sme to a ľuďom sa to zapáčilo, malo to nejakých 110-tisíc videní za dva dni. Takto som sa stal, ak sa to tak dá povedať, „slávny“.

Čo ťa na práci influencera najviac baví?

Ja ani neviem, že som influencer, ani to tak nevnímam, ale na druhej strane, asi vlastne už som (úsmev). Čo ma na tom baví, je, že robím to, čo som robil aj predtým. Natáčam vtipné videá, cvičím a vytváram videá zo života. Spájam sa s firmami a dokonca mi za to platia. Takže to ma na tom asi najviac baví, robím to, čo ma baví.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Adam Berger (@berginoooooo)

Na ktorú vec v pracovnej sfére si najviac hrdý?

Ja som najviac hrdý asi na to, že viem vystúpiť pred ľudí a viem rozprávať. Som hrdý na to, že viem odmoderovať reláciu v rádiu. Ja som hrdý v podstate na všetko, čo som sa naučil. A asi úplne najviac hrdý som na to, že s mojím kamarátom a trénerom sme urobili v Pezinku crossfit a fitko pre vozíčkarov, kde im pomáhame naspäť na nohy. To je pre mňa asi ten najväčší úspech, že ľudia tam chodia, pomáha im to a buduje sa veľmi dobrá komunita.

Čo si musel urobiť, aby si ťa ľudia všímali dlhodobo a udržal si ich priazeň? Je to náročné?

Ja si myslím, že hocikto vie vystreliť jednorázovo, ale je veľmi náročné udržať si ľudí. Vidím to aj ja. Snažím sa dávať zo svojho života čo najviac. Ľudia majú radi príbeh, radi vidia, že niekto bol na tom zle a zlepšuje sa to s ním. Ja naozaj cvičím a snažím sa venovať svojmu zdraviu veľa času a na margo toho, si to tí ľudia sledujú a baví ich to stále. Nemám nejaký pocit, že by odo mňa fanúšikovia odchádzali, ale na druhej strane je veľmi ťažké už v tejto dobe nejako privábiť nových fanúšikov. Ale zatiaľ sa mi to darí a som veľmi rád.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bekim Aziri (@bekimko)

Môže sa stať influencerom ktokoľvek? Čo by si odporučil našim čitateľom, ktorí by chceli túto cestu skúsiť?

Ja si myslím, že chcieť byť influencerom je také zvláštne. Žijeme v zvláštnej dobe a neviem povedať, či to vie robiť každý. Možno to môže robiť každý, ale viem, že veľa influencerov, ktorí sú influenceri, by to robiť nemali. Ale vlastne, každý nech si robí čo chce, keď chce byť influencer, nech je.

Myslíš, že to majú influenceri na Slovensku ťažšie ako v zahraničí?

Ja to takto nevnímam, ja si myslím, že keď si dobrý na Slovensku, zarobíš si pekné peniaze. A keď si dobrý v zahraničí, zarobíš si aj tam. Nevidím tam nejaký rozdiel a ťažko sa mi aj nejaký rozdiel hľadá, lebo nežijem v zahraničí. Ja som spokojný a nemyslím si, že v zahraničí by som bol o niečo lepší.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rádio Europa 2 (@e2sk)

Ktorá sociálna sieť je podľa teba najviac dominantná?

Ja si myslím, že každá je dominantná. Instagram je dominantný, TikTok začína byť veľmi dominantný a u mňa stále funguje veľmi dobre Facebook. Každý hovorí, že Facebook je mŕtvy, ale u mňa funguje veľmi dobre. Čiže ja mám tieto tri siete, teraz rozbieham ešte YouTube, ale tieto tri mi fungujú veľmi dobre a snažím sa tam dávať príspevky a živiť to, aby sa tam ľudia udržali. TikTok a YouTube idú o niečo menej, ale Instagram a Facebook idú veľmi dobre.

Ako vyzerá tvoj bežný pracovný deň? Vyžaduje si príprava spolupráce veľa času? Ako to približne vyzerá „v zákulisí“?

Každá spolupráca vyžaduje nejaký čas a keď chcem, aby to bolo dobré, musím sa tomu venovať. Môj bežný deň vyzerá tak, že vždy si ráno odcvičím, potom idem do rádia, kde mám nejaký rozhovor, alebo si nahrávam svoj podcast. A keď mám spoluprácu, tak príde kameraman, niečo vymyslím s mojím manažérom Adamom a natočíme to.

Keď chce byť človek dobrý a chce mať spolupráce, tak to nemôže odfláknuť, musí to natočiť dobre a hlavne to musí mať nápad. Lebo viete urobiť spoluprácu za dobré peniaze aj tak, že to natočíte na telefón, poviete pár slov a je to vybavené, už ste sa dohodli, tak vám to zaplatia, ale druhýkrát vás už nemusia osloviť. Ja sa preto snažím spolupráce robiť na 110 percent.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bekim Aziri (@bekimko)

Na internete vedia byť ľudia poriadne krutí. Stretol si sa niekedy s priamymi urážkami a kritikou? Ak áno, ako to vnímaš?

Stretol som sa s kritikou na internete, aj sa s ňou stále stretávam, a pokiaľ je to konštruktívna kritika, že človek mi niečo reálne povie, napríklad na moje rozhovory v podcaste, ktoré stále len rozbieham, že nenechám hosťa dohovoriť, alebo mu skočím do reči, alebo viac rozprávam ja, tak tomu úplne rozumiem aj to beriem. Nie ako kritiku, lebo je to možno v niektorých veciach pravda, ale som len človek a učím sa. Keď je to takáto kritika, tak sa tomu teším, lebo mne to pomáha a vôbec sa nehnevám.

Keď je to kritika taká, že niekto chce vyslovene ublížiť alebo zhodiť, tak isto sa nehnevám, lebo taký človek ma uraziť nemôže. Ten človek je guma, takže som s tým v pohode.

Aké sú tvoje pracovné plány do budúcnosti? Rád by si pokračoval v doterajšej ceste, alebo chceš preskúmať aj niečo nové?

Ja mám strašne rád nové veci, strašne rád skúšam novinky. Keby prišla nejaká ponuka, napríklad moderovanie v televízii alebo nejaká relácia, keby mi niečo takéto prišlo, asi by som sa toho zľakol, ale určite by som to rád skúsil. Ale inak si nedávam nejaké ciele, nerobím si plány. Môj plán je žiť naplno a snažiť sa robiť veci tak, aby boli všetci spokojní a hlavne, aby som bol spokojný ja.


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame