Na Slovensku rastie elitná ľahká váha: Rony Paradeiser zvládol zahraničnú výzvu a blíži sa k odvete s Buchingerom

Ronald Paradeiser

Ronald Paradeiser Zdroj: Instagram/pararony

#Slovenský MMA bojovník Ronald „Rony“ Paradeiser má za sebou úspešný výlet do zahraničia. V nemeckej organizácii Super League MMA, ktorá len prednedávnom oznámila spoluprácu s Oktagonom, zdolal na hlavnej karte veľmi kvalitného kolumbijského bojovníka Gilbera Ordoñeza Huilu. Paradeiser tento súboj navyše ukončil už v 2. kole a je to jasný signál pre celú ľahkú váhu Oktagonu, že s ním treba opäť počítať.

Výlet po dlhom čase

Rony Paradeiser bol doposiaľ jedným z tých bojovníkov, ktorí mali za sebou minimum zápasov v zahraničí. V organizácii Oktagon MMA pôsobí od roku 2017 a hranice Česka a Slovenska odvtedy ani neopustil. To sa zmenilo na turnaji Super League MMA, kde slovenský rodák čelil Kolumbijčanovi Huilovi so skóre 10-3.

To je v porovnaní s Ronyho nie najideálnejším rekordom 12-7 výrazne zaujímavejšie, no v klietke to bola jednostranná záležitosť. Paradeiser dominoval v celom zápase na nohách a po prenesení súboja na zem mu netrvalo dlho, pokým vzal kolumbijskému súperovi chrbát. Čisto chytené škrtenie v 2. kole duel predčasne ukončilo a Rony vyhral už druhý zápas v rade po jeho neúspechu v titulovom súboji s Ivanom Buchingerom.

Cesta za Bukim

Ronald mal pred titulovým zápasom na Oktagone 21 výborne našliapnuté. Najväčších rivalov v ceste za titulom Lea Brichtu a Karola Ryšavého ukončil submisiami a po príchode slovenskej legendy Ivana Buchingera ho mladý rodák z Gbel vyzval. Buchinger dostal okamžitú šancu ísť o titul a v jednostrannom zápase ukončil Paradeisera už v 1. kole.

Paradeiser sa rýchlo dokázal vrátiť na víťaznú vlnu, keď nemeckého bojovníka Ardu Adasa porazil po profesorskom výkone na body. Vzápätí Rony potvrdil, že by sa nebránil prípadnej odvete s bojovníkmi, s ktorými už raz zápasil. Ide o Lea Brichtu, Karola Ryšavého, Mateusza Legierskeho a predovšetkým Ivana Buchingera, ktorý momentálne drží titul ľahkej váhy.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame