Obrovský úspech nového hitu Rod draka: Dobrá správa pre fanúšikov, tvorcovia sľubujú ďalšiu sériu

Seriál Rod Draka bude mať aj druhú sériu.

Seriál Rod Draka bude mať aj druhú sériu. (Zdroj: HBO)

#Aj ty si určite pamätáš legendárny seriál Game of Thrones, ktorý si získal srdcia množstvo fanúšikov. Niet sa preto čomu diviť, že vďaka jeho obrovskému úspechu sa rozhodli nakrútiť aj jeho prequel House of the Dragon ( v preklade Rod Draka), ktorý mal na HBO premiéru len pred pár dňami. Už teraz však vieme, že sa môžeš tešiť aj na druhú sériu.

Hádam neexistuje osoba, ktorá by nikdy nepočula o legendárnom seriáli Game of Thrones, ktorý si počas svojich 8 sérií získal milióny fanúšikov. Sledovanie bojov o nástupníctvo na tróne a snahu Daenerysy Targaryenovej o navrátenie železného trónu, je skutočne napínavé a fascinujúce. Hoci celý seriál žal jeden úspech za druhým, to sa však o jeho poslednej sérii povedať nedá. Dokazújú to aj čísla na portály česko slovenskej filmovej databázy, kde v prípade prvých siedmich sérií získali len dve série hodnotenie pod 90%.

Finále celého seriálu však v ľuďoch vyvolalo zmiešané pocitý. A kým niektorí ho milovali, iní ho doslova nedávideli, čo dokazuje aj len 61% na portály česko-slovenskej filmovej databázy. Rozpoluplnosť seriálu si uvedomuje aj šéf obsahu Casey Bloys, ktorý pre The Hollywood Reporter poznamenal, „vedeli sme, že to rozdelí divákov. Samozrejme chcete, aby boli všetci fanúšikovia šťastní, ale to sa nikdy nestane.“

Napriek skutočne rozpoluplnému koncu seriálu sa fanúšikovia o to viac tešili, že sa môžu vrátiť úplne na začiatok, kedy bola na železnom tróne rodina Targaryenovcov. Diváci sa tak vrátili až 200 rokov dozadu, a to pred udalosti, ktoré si mohol vidieť v samotnom Game of Thrones.

Seriál Rod Draka pritom od začiatku svojho vysielania žne úspech. „Rod Draka debutoval v pondelok 22. augusta a zaznamenal najväčšiu sledovanosť v histórii HBO. Prvú časť teraz videlo viac ako 20 miliónov divákov na lineárnych platformách, On Demand a HBO Max v USA, a to na základe kombinácie údajov spoločnosti Nielsen,“ poznamenala spoločnosť HBO v tlačovej správe.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Seriál Chernobyl: Čo je pravda a čo tvorcovia prikrášlili na najlepšie hodnotenej minisérii vôbec?

Historickú sledovanosť dosiahol aj v Česku a Slovensku. Podľa HBO totiž „počas prvých 48 hodín po uvedení zaznamenala prvá časť seriálu ROD DRAKA najviac odsledovaných hodín zo všetkých nových titulov, vrátane filmu The Batman, ktorý mal na HBO Max premiéru tento rok na jar.“

A hoci seriál v pondelok odvysielal len svoju druhú časť, už dnes sa môžu fanúšikovia tešiť na jeho pokračovanie. Spoločnosť HBO totiž sľubuje aj druhú sériu Rodu Draka. Tá by podľa portálu techbyte.sk mala byť odvysielaná koncom roka 2023 alebo začiatkom roka 2024.


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, Tlačová správa, hollywoodreporter.com, techbyte.sk, csfd.cz
Odporúčame