August na HBO Max plný noviniek: Pozrieš si Rod draka, nových Ghostbusters alebo druhú sériu Letušky?

Seriál Letuška

Seriál Letuška (Zdroj: HBO Max)

#Ani v auguste nebudeš ukrátený o poriadnu nálož filmových a seriálových noviniek na HBO Max. V posledný letný mesiac na nás čakajú noví Krotitelia duchov, Film roka s Antoniom Banderasom či dokument Steve McQueena. Zo seriálov vyberáme novú sériu oceňovanej Letušky, drámu Sektor a dlho očakávaný Rod draka. Na čo sa najviac tešíš ty?


Júl na HBO Max: Nový Spider-Man, Lady Gaga ako hlava rodiny Gucci, Resident Evil a oveľa viac


Krotitelia duchov: Dedičstvo (film)

Vyše tridsať rokov od posledných Krotiteľov duchov prichádza ďalšie dobrodružstvo. Keď sa dvaja súrodenci s mamou presťahujú do malého mestečka, zisťujú, že im dedko zanechal tajuplné dedičstvo.

Netrvá dlho, kým si uvedomia svoje prepojenie s pôvodnými Krotiteľmi duchov. Miesto hlavných mužských hrdinov, resp. ženských z roku 2016, sme tentokrát dostali dva zaujímavé detské charaktery.

Sektor II. (seriál)

Skupina ambicióznych dvadsiatnikov sa snaží budovať kariéru a budúcnosť vo svete medzinárodných financií. Absolventi súťažia o obmedzenú ponuku stálych pracovných miest v poprednej londýnskej investičnej banke.

Spolupracovníci, priatelia, milenci aj nepriatelia sa nechajú pohltiť firemnou kultúrou organizácie, v ktorej sa všetko riadi nielen obchodom a dividendami, ale tiež sexom, drogami a egom. Členovia skupiny zažívajú prvé úspechy a prehry a uvedomujú si, že život možno nie je len honba za peniazmi a lepším postavením.

Letuška II. (seriál)

Cassie Bowden už nepije a užíva si život v Los Angeles, kde si vo svojom voľnom čase privyrába ako informátorka CIA. Do medzinárodných intríg sa však čoskoro zapletie znova, keď sa pri svojej zahraničnej misii nechtiac stane svedkyňou vraždy.

Natáčanie prebiehalo v Los Angeles, Berlíne a Reykjavíku. Hlavnú postavu v sitcome si zahrala herečka Kaley Cuoco, ktorú budeš poznať ako Penny z Teórie veľkého tresku. Za Letušku bola nominovaná aj na Zlatý Glóbus.

Film roka (film)

Penélope Cruz sa predstaví ako slávna a excentrická režisérka, ktorá dostala úlohu nakrútiť zaručene najlepší film všetkých čias. Má neobmedzený rozpočet a veľké umelecké ambície, avšak tou najväčšou výzvou pre ňu bude skrotiť dvoch hercov v hlavných úlohách. Antonio Banderas ako slávna egocentrická filmová hviezda a Oscar Martinez ako prehnane umelecký charakterový herec sa totiž vzájomne nemôžu vystáť.

Všetci traja spolu tvoria filmovú zostavu snov s veľkým talentom a ešte väčším egom. Dokážu však spolu vydržať až do poslednej klapky bez toho, aby sa navzájom nepozabíjali? Ak si si myslel, že filmári a filmové hviezdy sú neznesiteľné primadony, Film roka ti túto predstavu určite nevyvráti.

Rod draka I. (seriál)

Seriál Rod draka je prequelom Hry o tróny, odohráva sa zhruba dvesto rokov pred týmito udalosťami. Príbeh vychádza z románu Georgea R. R. Martina, z úvodného zväzku dvojdielnych dejín rodu Targaryenovcov s názvom Oheň a krv. Ten opisuje začiatok konca rodu Targaryenovcov, teda tých z dračích pánov, ktorí unikli Skaze Valýrie.

Od legendárneho Aegona Dobyvateľa, stvoriteľa Železného trónu, sa cez generácie Targaryenovcov bojujúcich o tento neblaho preslávený symbol dostaneme k občianskej vojne, ktorá slávnu dynastiu takmer zničila. V Rode draka možno konečne zistíme, odkiaľ pochádzajú Daenerysine dračie vajcia.

Americký sen Georgea Carlina (dvojdielny film)

Dokument zachytáva život a dielo legendárneho komika Georgea Carlina. Jeho kariéra trvala celých päťdesiat rokov. Počas tejto doby natočil štrnásť špeciálov pre HBO a viac ako stotridsaťkrát vystúpil v programe The Tonight Show. Pretože svoje scénky neustále prispôsoboval špecifikám doby, zostali programy aktuálnymi aj po jeho smrti v roku 2008.

Carlin mal mimoriadny dar presne diagnostikovať, ba dokonca predvídať spoločenské problémy – väčšina tém, ktoré nastolil, nestratila nič zo svojej aktuálnosti a bavia nás aj dnes. Tento kultúrny chameleón bol jedným z najvplyvnejších stand-up umelcov všetkých čias.

Steve McQueen: Stratený film (dokument)

Hollywoodska ikona Steve McQueen premýšľal, či je hercom závislým na pretekaní alebo pretekárom so slabosťou pre herectvo. Nedokončený film Day of The Champion mal prepojiť oba jeho svety a vzdať hold Formule 1 na striebornom plátne, kde chcel autenticky vykresliť nebezpečenstvo aj vášeň spojenú s týmto jedinečným športom.

Vysnený projekt sa však rýchlo premenil na súboj dvoch veľkých hollywoodskych štúdií, ktoré sa preťahovali o to, kto uvedie svoj film do kín ako prvý. Hoci mal chystaný film niekoľkomesačný náskok pred svojím konkurentom, sprevádzali ho komplikácie a bol pozastavený skôr, než sa McQueen vôbec postavil pred kameru. Až doteraz sa predpokladalo, že sa z natáčania nezachovali žiadne materiály.


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, HBO Max
Odporúčame