Tancujúce roboty pobláznili svet: Ľudia sú nadšení aj vystrašení zdokonaľujúcou sa technikou

Roboty od Boston Dynamics.

Roboty tancujú na známu pieseň Do You Love Me (Zdroj: youtube.com/ Boston Dynamics)

#Svet vedy a techniky neustále napreduje. O tom niet pochýb a môžeme to vidieť aj vo svojom okolí. Kedysi bolo nepredstaviteľné, aby sa toľko funkcií vošlo do malého zariadenia, akým je mobil. Dnes nám okrem neho pomáhajú dokonca aj inteligentné hodinky alebo rôzne praktické tablety.

Ľudstvo však čoraz častejšie upiera svoj zrak aj na rôzne roboty, ktoré predstavujú svetové spoločnosti. A nie, tentokrát nehovoríme o tých kuchynských robotoch. Spoločnosť Boston Dynamics tvorí roboty, ktoré si svet pred niekoľkými rokmi nedokázal ani len predstaviť. Svetu ukázali už uviedli niekoľko svojich modelov, ktoré svetu vyrazili dych.


Stroje tak prepracované, že mnohých doslova desia: Spoločnosť Boston Dynamics už roky pracuje na budúcnosti robotiky


Naposledy to dokázali, keď na svojom youtube kanáli zverejnili video, v ktorom štyri roboty tancujú na pieseň Do you love me od The Contours. Pod videom sa objavilo niekoľko desiatok tisíc komentárov. A ako je z nich zrejmé, ľudia sa nevedia rozhodnúť, či ide o niečo veľmi milé, alebo skôr desivé. Video malo slúžiť aj ako oslava prichádzajúceho roka 2021. Ako sa v popise vyjadrila samotná spoločnosť, dúfajú, že to bude šťastnejší rok.

Čo hovoríš na tancujúce roboty ty?

Zdroj: hashtag.sk, youtube.com/Boston Dynamics
Odporúčame