REWATCH: Pamätáte si na poľsko-slovensko-anglický-nemecký banger s Rytmusom?

Všetci veľmi dobre viete, že deň čo deň sa snažíme, aby sme vám prinášali veci, ktoré len tak ľahko inde nenájdete. S tým súvisí tvorba nových rubrík a konceptov, snažíme sa posúvať vpred. Vďaka tomu vyšli rubriky ako Analyzujeme texty či Na prvé počutie. Teraz takpovediac testujeme rubriku REWATCH. Podstatou bude návrat k takpovediac zabudnutému tracku, o ktorom by ste rozhodne mali vedieť, ak ho nejakým nedopatrením nepoznáte.

Dnes bude reč o skladbe Sobota, na ktorom sa stretlo niekoľko poľských raperov, je tam počuť aj nemecký rap a v neposlednom rade tam má svoje miesto aj jediný a jedinečný zástupca slovenského rapu Rytmus. Niekto by mohol tvrdiť, že táto skladba nemá príliš veľkú výpovednú hodnotu, ale po desiatich rokoch má na platforme YouTube približne šesť miliónov pozretí a predovšetkým u našich severných susedov bola svojho času poriadnym bangrom.

Rytmusova sloha je síce plná vulgarizmov, ale treba ju brať s nadhľadom, tento track je celý ladený tak, aby ste na pár minút vypli mozog a nič nebrali vážne. Rýmy, nad ktorými sa niektorým z vás zastaví myseľ, dotvára takpovediac svojský videoklip. Prečo práve táto skladba?

Nuž, myslíme si, že existuje veľa ľudí, ktorí pravidelne sledujú slovenský či česky rap ale tento track ich pozornosti ušiel. Nečudo, veď aj Rytmusova sloha je medzi poľsko-nemecko-anglickým rapom poriadne schovaná. Keď sa k nej už dostanete, tak si ju pustíte ale minimálne dvakrát, pretože na prvé počutie vám toho veľa ujde.

Celkovo sa na tracku Sobota podieľala táto zostava – stoprocent 2gośc, Kool, Savas, Gural, Wall-e, Rytmus a Bigz, pričom o skladbu sa produkčne postaral Matheo. A prečo si Poliaci vybrali práve Rytmusa? Možno to viete, možno nie, ale slovenská hudba (nielen rap) je v Poľsku veľmi populárna. Mohli by ste sa opýtať napríklad slovenskej skupiny No Name.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Post Malone spadol z pódia. Má zlomené rebrá? (VIDEO)

Do komentárov k článku nám môžete písať názvy skladieb zo slovenského či českého rapu, ktoré sú podľa vás zabudnuté, respektíve ušli zraku väčšiny rapových poslucháčov a vy si myslíte, že by sa patrilo, aby boli pripomenuté. Vaše príspevky sa pokúsime pri ďalšej časti brať do úvahy. Tešíme sa.

Foto: Sobota videoklip, YouTube

Odporúčame