Mladí Slováci sa v novom videu opäť vracajú do čias komunizmu: Ako by vyzeralo kradnutie mlieka v roku 1985?

krava

Ako by vyzeralo kradnutie mlieka v roku 1985? (Zdroj: Unsplash/Skull Kat)

#Po dvojitom úspechu satirických videí s tematikou ako by to vyzeralo, keby sa koronavírus objavil už v Československu a celonárodného testovania pracujúcich sa mladí tvorcovia pod hlavičkou YouTube kanála Československá televízia rozhodli vtipne vykresliť problém kradnutia vo vtedajšom národnom socialistickom hospodárstve. A to rovno v novej časi našej  Kamerou štátnej obchodnej inšpekcie“.


Slováci valcujú internet ďalším retro videom: Ako by vyzeralo celoplošné testovanie v čase socializmu?


„Našim reportérom sa podarilo odhaliť ako sa v roku 1985 škodilo v národnom socialistickom hospodárstve. V Stredoslovenských mliekarňach, Závod Zvolen totižto požiarnici, ktorí tam osádzali požiarne hydranty, nelegálne vyviezli tri prepravky mlieka, čím spôsobili nevyčísliteľnú škodu 60 korún československých ! A svoj podiel viny na tom mala samozrejme aj pani vrátnička!“ napísali k videu tvorcovia.

Video je remakom pôvodnej reportáže z relácie Noc v archíve. Autori si potrpeli na detailnom znovu-prerobení záberov, ale zároveň doložili vlastný vtipný záver o príjazde príslušníkov Verejnej Bezpečnosti a zatknutí vrátničky. Do tejto úlohy obsadili Emanuela a Romana Šulekovcov, otca a syna z obce Belušské Slatiny, nadšencov histórie VB, ktorí si svojpomocne zrenovovali vozidlo Verejnej bezpečnosti, aké si mnohí zo starších ešte pamätajú.

Kto je Československá televízia ?

Československá televízia je kolektív mladých ľudí, nadšencov histórie a zberateľov retro vecí a veteránov tvoriaca od roku 2020 satirické videá vo forme falošných relácií vysielajúcich na YouTube, ktoré majú vtipne pripomínať situácie odohrávajúce sa v bývalom režime na území Československa.

Zdroj: hashtag.sk, Tlačová správa, YouTube/Československá televízia
Odporúčame