Slováci valcujú internet ďalším retro videom: Ako by vyzeralo celoplošné testovanie v čase socializmu?

koronavírus

Ako by vyzeralo celoplošné testovanie v čase ČSSR? (Zdroj: Pixabay/Miroslava Chrienova)

#Len pred pár týždňami sa na YouTube objavilo satirické video, ktoré ukazovalo, ako by to vyzeralo, keby sa koronavírus objavil v bývalom komunistickom Československu. Nechýbali vtipné narážky na vtedajší režim, ktoré pobavili každého diváka. Ako sa však ukázalo, YouTube kanál Československá televízia sa ešte len rozbieha.


Mladíci bodujú s parádnym retro videom: Ako by to vyzeralo, keby sa koronavírus objavil o niekoľko desaťročí skôr?


Druhá epizóda z čias zákerného koronavírusu v ČSSR sa zameriava na obrovskú akciu „bratov a sestier“, ktorí sa spoločne podieľajú na celoplošnom testovaní celého národa. Reportáž sa zameriava ako na vedenie operácie, tak aj na medikov. A chýbať samozrejme nemôžu ani vyjadrenia národa! Celá akcia dostala veľavravný názov „celonárodné testovanie pracujúcich“.

„Video sme vytvorili v zrýchlenej produkcii so snahou sa čo najpresnejšie podobať skutočným podmienkam, vybaveniu a rekvizitám. Cieľom nebolo zosmiešnovať súčasnú situáciu, naopak ponúknuť ľuďom humor v súčasnej depresívnej dobe a vtipne si pripomenúť to, na čom sa väčšina z nás zúčastnila počas predošlých dvoch víkendov,“ napísali tvorcovia. Čo naň hovoríš?

Zdroj: hashtag.sk, YouTube/Československá televízia
Odporúčame