Keď Pil C dokázal, že patrí do veľkej hry (Reminder)

Dočkali ste sa. Sme späť s našou rubrikou Reminder, v ktorej sa venujeme skladbám, ktoré nepatria medzi aktuálne, ale ktoré sú z určitého dôvodu hodné toho, aby sme si ich pripomenuli. V prvej tohtoročnej časti Reminderu sa môžete tešiť na track, po ktorom získate pocit, že môžete v súboji 1 na 1 vyzvať pokojne aj celý svet.

Proti celému svetu

Prenesieme sa do roku 2015 (to už bolo poriadne dávno, však?), kedy svetlo sveta na video platforme YouTube uzrela skladba „JA VS CELÝ SVET“, na ktorej objavil skúsený rapper Otis z H16, ktorého dopĺňal v tom čase ešte pomerne neopozeraný a nie až tak známy interpret menom Pil C.

⇒ Album Odsúdení na úspech si aj s merchom objednať KLIKNUTÍM SEM

Pil C si vtedy razil cestu nahor, pričom tento song k tomu svojím spôsobom rozhodne pomohol. Je to poriadny rapový náklad s údernými barmi, pričom kombinácia Pil C a Otis sa ukázala byť ako úspešná voľba. Skladba obsahuje množstvo trefných prirovnaní a punchlines, ktoré majú váhu a počúvajú sa dobre do dnešného dňa. O rok neskôr, v roku 2016, Pil C vydal svoj premiérový album „Hype“. A zvyšok, ako sa hovorí, je už história.

Ako píšeme vyššie, je to poriadny banger. Nečudo, že na video platforme YouTube má takmer deväť miliónov views, čo je v našich končinách viac než luxusná štatistika. Shout out pre hudbu od Special Beatza a taktiež si nezabudnite všimnúť Otisove šľapky, ktoré ale zrejme neujdú pohľadu nijakého pozorného fanúšika.

„Pompeje, stále to bolí
a stále mÁm nervy a stále som tam..“

Aby ste sa vedeli vcítiť do roku 2015, Pil C bol radený medzi rapperov, ktorí prinášajú new school a odkláňajú sa od „tradičného rapu“, preto musel čeliť v úvode kariéry pomerne veľkému hejtu. Môžete si všimnúť aj jeho imidž, ktorý je, povedzme to diplomaticky, na míle vzdialený tomu súčasnému. O sile tohto songu pojednáva aj fakt, že na koncertoch hráva dodnes, čo samo o sebe o niečom svedčí.

„starajte sa o svoje kariéry, nie o naše,
lebo čoskoro té vaše budu bezcenné,…“

Vznikol aj remix

A aby sa nezabudlo, tu je ešte remix, ktorý okorenilo viacero interpretov, ale predovšetkým Delik, ktorý ho využil ako možnosť odpovede na diss od Resta s Majselfom, ktorí sa pred tým pustili napríklad do Pil Ciho, ale aj do Delika. Bolo to obdobie, v ktorom dissy boli častejšie ako v súčasnosti, respektíve, nejasnosti sa riešili v trackoch a nie v stories na Instagrame.

⇒ Album Odsúdení na úspech si aj s merchom objednať KLIKNUTÍM SEM

Na remixe môžete počuť aj zosnulého Jackpota z Milion+, ktorý spáchal sebavraždu pred 3 rokmi. Neskôr mu vyšiel aj posrmrtný projekt s názvom 111 ako referencia na presný dátum, kedy zomrel (11.1.2017). Takmer určite ste mohli poslednýkrát na tracku počuť zoskupenie MPP, ktoré tvorilo trio P.A.T, Pater a Prince Marock. Keďže Pater opustil skupinu a stihol si vytvoriť zlé vzťahy s Frantom ako aj Mega M-om, je osud tejto bývalej skupiny už odpísaný. A čo vy? Páči sa vám viac originál alebo remix? Napíšte do komentárov.

 

Prečítaj si aj: Koľko zarábajú slovenskí rapperi na Spotify?

Zaujať by ťa mohlo aj toto: Česká rapperka Sharlota nafotila sexi fotky pre Playboy! + FOTO

Photo credits: Pil C, Otis, JA VS CELÝ SVET

Odporúčame