Niekedy stačí len dokonalý reklamný ťah: Toto americké kníhkupectvo ti ukáže, ako zarobili aj napriek koronakríze

Foto: unsplash.com

#Pre väčšinu firiem momentálne pretrváva najťažšie obdobie ich existencie. Viaceré spoločnosti svoju činnosť dokonca ukončili. To hrozilo aj americkému kníhkupectvu, ktoré však prišlo pravdepodobne s najlepšou korona-krízovou kampaňou.

Aj ty musíš sedieť doma? Vytvorili sme pre teba novú sekciu #smedoma, kde nájdeš množstvo zaujímavých článkov

Obchod s knihami The Wild Detectives zhodnotil, že je potrebné prísť so zmenou, ktorá ich podnikanie zachráni. Táto premena sa týkala obchodnej činnosti, keďže z obchodu s knihami sa stala „cestovná agentúra“. Áno, cestovať sa momentálne nedá, prečo sú teda tak úspešní?

Vytvorili totiž webovú stránku gobookatrip.com, kde si môžeš objednať výlet do rôznych svetových metropol, pričom minieš smiešnu sumu peňazí. Pointou však je, že miesto pobytu si kupuješ knihu, ktorá sa v danom meste, či štáte odohráva. V zozname sa nachádza aj napríklad Praha, no naopak Bratislava chýba. Súčasťou kampane bola aj správa, v ktorej bolo vážnym spôsobom odprezentované, že kníhkupectvo skutočne mení biznis plán. Táto kampaň im pomohla zvýšiť online predaje o krásnych 200%!

Did you suddenly become a teacher? Take some well-deserved time off and escape to Havana or any of the many destinations we have to offer. Check out https://gobookatrip.com/ #gobookatrip

Uverejnil používateľ The Wild Detectives Pondelok 4. mája 2020

Zdroj: Facebook.com
Odporúčame